Նարեկ Կարապետյանը՝ Փաշինյանի քաղաքական հետապնդումների մասին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, ԱԺ պատգամավոր Նարեկ Կարապետյանը մեկնաբանել է իր նկատմամբ իրականացվող խուզարկությունները, նշելով, որ դրանք իրավական գործընթաց չէ, այլ քաղաքական հետապնդում:
Նա ընդգծել է, որ իրավապահները, ովքեր այցելել են իր տուն, ոչինչ չեն առգրավել և որ իրենք պարզապես հետաքրքրված են նրանով, ինչ իրենց կհետաքրքրի:
«Չգիտեմ, կարող է գա, կարող է չգա, ոնց իրենք ուզեն»,- ասել է Կարապետյանը՝ անդրադառնալով դատախազի հնարավոր այցին:
Նա նաև քննադատել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իր և այլ քաղաքական գործիչների նկատմամբ կիրառվող բարեգործական քննադատությունները:
«Ինքը դեռ հարկերի մասով խնդիրներ ունի, շատ լրատվամիջոցներ այդպիսի խնդիրներ չունեն»,- ասել է Կարապետյանը:

Нарек Карапетян о политических преследованиях Пашиняна
Член политического совета партии «Сильная Армения», депутат Нарк Карапетян прокомментировал обыски, проводимые в его отношении, отметив, что это не юридический процесс, а политические преследования:
Он подчеркнул, что правоохранительные органы, которые пришли к нему домой, ничего не изъяли и что они просто интересуются тем, что их заинтересует:
«Не знаю, может быть, придет, может быть, не придет, как они захотят», - сказал Карапетян, комментируя возможный визит прокурора:
Он также раскритиковал критику премьер-министра Никол Пашиняна в адрес него и других политиков по поводу благотворительности: