Գործարար Գագիկ Ծառուկյանի «Մուլտի Վելնես» սպորտային համալիրը վերաբացվել է՝ այժմ կոչվում է «Երևան Վելնես»: Այս մասին այսօր հայտարարեց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Համալիրը դադարել էր աշխատել հուլիսի սկզբից, երբ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը ձերբակալվեց: Քաղաքապետարանը հայտարարել է, որ խզում է Ծառուկյանի հետ կնքված հողի վարձակալության պայմանագիրը:
Համալիրի տարածքը Ծառուկյանը վարձակալել էր մինչև 2065 թվականը, սակայն այժմ քաղաքապետարանը վերցրել է ոչ միայն տարածքը, այլ նաև դրա վրա կառուցված գույքը:
«Մուլտի Վելնես» ընկերության տնօրեն Արման Փիրոյանը նշել է, որ իր ղեկավարած ընկերությունը չի կարողանում շարունակել բիզնեսը, քանի որ քաղաքապետարանը չի վերադարձրել իրենց գույքն ու ներդրումները:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն, ըստ տեղեկությունների, նախկինում հաճախորդներից էր եղել համալիրում, իսկ այժմ «Երևան Վելնես»-ի հաճախորդները կարող են շարունակել մարզումները:
Օրվա վերջում Գլխավոր դատախազությունը հայտարարեց, որ պետության կառավարմանն է անցել Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատը:

«Мульти Велнес» вновь открылся, стал «Ереван Велнес»
Бизнесмен Гагик Царукян вновь открыл свой спортивный комплекс «Мульти Велнес», который теперь называется «Ереван Велнес». Об этом сегодня заявил мэр Еревана Тигран Авинян:
Комплекс прекратил работу в начале июля, когда был арестован лидер партии «Процветающая Армения». Мэрия объявила о расторжении договора аренды земли с Царукяном:
Территория комплекса была арендована Царукяном до 2065 года, но теперь мэрия забрала не только землю, но и построенные на ней объекты:
Директор компании «Мульти Велнес» Арман Пироян отметил, что его компания не может продолжать бизнес, так как мэрия не вернула их имущество и инвестиции:
В конце дня Генеральная прокуратура объявила, что в управление государства передан коньячно-винный завод «Арарат», принадлежащий семье Царукяна: