Գործարար Գագիկ Ծառուկյանի «Մուլտի Վելնես» սպորտային համալիրը վերաբացվել է՝ այժմ կոչվում է «Երևան Վելնես»: Այս մասին այսօր հայտարարեց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Համալիրը դադարել էր աշխատել հուլիսի սկզբից, երբ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը ձերբակալվեց: Քաղաքապետարանը հայտարարել է, որ խզում է Ծառուկյանի հետ կնքված հողի վարձակալության պայմանագիրը:
Համալիրի տարածքը Ծառուկյանը վարձակալել էր մինչև 2065 թվականը, սակայն այժմ քաղաքապետարանը վերցրել է ոչ միայն տարածքը, այլ նաև դրա վրա կառուցված գույքը:
«Մուլտի Վելնես» ընկերության տնօրեն Արման Փիրոյանը նշել է, որ իր ղեկավարած ընկերությունը չի կարողանում շարունակել բիզնեսը, քանի որ քաղաքապետարանը չի վերադարձրել իրենց գույքն ու ներդրումները:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն, ըստ տեղեկությունների, նախկինում հաճախորդներից էր եղել համալիրում, իսկ այժմ «Երևան Վելնես»-ի հաճախորդները կարող են շարունակել մարզումները:
Օրվա վերջում Գլխավոր դատախազությունը հայտարարեց, որ պետության կառավարմանն է անցել Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատը:

«Multi Wellness» Reopens as «Yerevan Wellness»
Businessman Gagik Tsarukyan has reopened his sports complex, previously known as «Multi Wellness», now renamed «Yerevan Wellness». This was announced today by Yerevan Mayor Tigran Avinyan:
The complex ceased operations in early July when the leader of the Prosperous Armenia party was arrested. The city hall announced the termination of the land lease agreement with Tsarukyan:
Tsarukyan had leased the complex's territory until 2065, but now the city hall has taken over not only the land but also the buildings constructed on it:
Arman Piroyan, director of the «Multi Wellness» company, stated that his company cannot continue its business as the city hall has not returned their property and investments:
By the end of the day, the Prosecutor General's office announced that the Ararat brandy-wine-vodka factory belonging to Tsarukyan's family has been transferred to state management: