«Մո՛յ լես Հայաստան» կազմակերպությունը դարձել է «Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության շահառու հուլիսին: Այս նախաձեռնությունը, որը նպատակ ունի աջակցել սոցիալական, կրթական և բնապահպանական ծրագրերին, այս անգամ աջակցում է «Մո՛յ լես Հայաստան» կազմակերպությանը, որը իրականացնում է լայնածավալ ծառատուփեր և անտառների վերականգնման ծրագրեր Հայաստանում:
Այս տարի, հատկապես 17-րդ Կոնվենցիայի կողմերի համաժողովի (COP17) նախաշեմին, բնության պահպանության ծրագրերին մասնակցելը կարևոր նշանակություն ունի: Idram և IDBank ընկերությունների կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով, մեր երկրում կանաչ տարածքների ավելացումը յուրաքանչյուրիս պատասխանատվությունն է:
«Այսօր կայուն զարգացումը այլևս ընտրություն չէ, այլ անհրաժեշտություն է», - նշեց նա:
«Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության շրջանակներում արդեն ավելի քան 52,000 ծառեր են տնկվել տարբեր տարածաշրջաններում:

Экологическая организация «Мой лес Армения» стала бенефициаром инициативы «Сила одного драма» в июле. Эта инициатива, направленная на поддержку социальных, образовательных и экологических проектов, в этот раз поддерживает организацию «Мой лес Армения», которая реализует масштабные программы по лесонасаждению и восстановлению лесов в Армении.
В этом году, особенно в преддверии 17-й Конференции сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17), участие каждого из нас в программах охраны природы приобретает особое значение. По словам руководителя Департамента коммуникаций и программ корпоративной социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян, увеличение зеленых насаждений в нашей стране — это ответственность каждого из нас.
«Сегодня устойчивое развитие — это уже не выбор, а необходимость», — подчеркнула она. В рамках инициативы «Сила одного драма» уже высажено более 52,000 деревьев в различных регионах.