Մորգան Ստենլիի ղեկավարները հայտարարում են, որ ավանդական 9-ից 5-ը բանկային օրը պաշտոնապես մահանում է
Տոկենիզացիան և 24/7 շուկաները վերափոխում են ֆինանսները, դարձնելով մշտապես հասանելի բանկային համակարգը իրականություն:
Մորգան Ստենլիի ղեկավարները նշում են, որ ավանդական 9-ից 5-ը բանկային օրը ավարտվում է, քանի որ շուկաները անցնում են 24/7 առևտուր և հաշվարկ:
• Նրանք ակնկալում են, որ токենիզացված ակտիվները կբերեն բլոկչեյն տեխնոլոգիան հիմնական ներդրողներին, նախքան շատերը կգնել կրիպտոարժույթներ ուղղակի:
• Բանկը ընդլայնում է իր թվային ակտիվների առաջարկները՝ E*TRADE-ում կրիպտո առևտրով և նոր Bitcoin, Ether և Solana ETF-ներով:
Ֆինանսական արդյունաբերությունը շարժվում է դեպի այնպիսի աշխարհ, որտեղ շուկաները երբեք չեն փակվում, վճարումները հաշվարկվում են իրական ժամանակում, և ներդրողները ակնկալում են, որ իրենց գումարներին հասանելիություն կունենան շուրջօրյա:
Մորգան Ստենլիի գլոբալ բանկերի և բազմազան ֆինանսների հետազոտության ղեկավար Բեթսի Գրասեկը պանելային քննարկման ժամանակ նշել է, որ токենիզացված ակտիվների անցումը շատ ավելի մեծ է, քան կրիպտոարժույթները:
«Ես դա ձևակերպում եմ որպես, տեսեք, սա բանկային ժամերի ավարտն է»,- ասել է Գրասեկը:
Բանկերը, փոխանակումները և պահեստները ներդրումներ են կատարում տեխնոլոգիայի մեջ, որը թույլ է տալիս ակտիվներին շարժվել 24 ժամ, 7 օր շաբաթվա ընթացքում:
Մորգան Ստենլի-ն վերջին մեկ տարվա ընթացքում աստիճանաբար ընդլայնել է իր թվային ակտիվների առաջարկները:
Ներդրողների պահանջը այլևս միայն Bitcoin-ի կամ այլ կրիպտոարժույթների վրա կենտրոնացած չէ:
«Եթե դուք չեք արդիականացնում ձեր ռելսերը, որպեսզի կարողանաք մասնակցել, երբ հոսքերը տեղափոխվում են թվային ակտիվների ռելսերի վրա, դուք չեք դիրքավորվում աճի համար»,- ասել է Գրասեկը:

Руководители Morgan Stanley заявляют, что эпоха традиционного банковского дня с 9 до 5 заканчивается, поскольку рынки переходят на круглосуточную торговлю и расчет:
- Они ожидают, что токенизированные активы принесут блокчейн-технологии основным инвесторам, прежде чем многие из них начнут покупать криптовалюты напрямую.
- Банк расширяет свои предложения цифровых активов, включая торговлю криптовалютами на E*TRADE и новые ETF на Bitcoin, Ether и Solana.
Финансовая индустрия движется к миру, где рынки никогда не закрываются, платежи рассчитываются в реальном времени, а инвесторы ожидают доступа к своим деньгам круглосуточно:
Глобальный глава банков и диверсифицированных финансовых исследований Morgan Stanley Бетси Грейсек отметила на панельной дискуссии, что переход на токенизированные активы касается гораздо большего, чем криптовалюты:
«Я формулирую это так: это конец банковских часов», - сказала Грейсек:
Банки, биржи и хранители инвестируют в технологии, которые позволяют активам перемещаться 24 часа в сутки, 7 дней в неделю:
Morgan Stanley постепенно расширяет свои предложения цифровых активов в течение последнего года:
Спрос инвесторов больше не сосредоточен только на Bitcoin или других криптовалютах:
«Если вы не модернизируете свои рельсы, чтобы участвовать, когда потоки переходят на цифровые активные рельсы, вы не позиционируете себя для роста», - сказала Грейсек: