Moody's հաստատեց Կոնվերս բանկի վարկանիշը
Moody's միջազգային վարկանիշային գործակալությունը հաստատել է Կոնվերս բանկի երկարաժամկետ ավանդների վարկանիշը «Ba3» մակարդակում և բարելավել է կանխատեսումը «Սтабильного» մակարդակից «Պозитիվный» մակարդակին:
Կոնվերս բանկի հաղորդագրության համաձայն, միաժամանակ հաստատվել են բանկի բոլոր գործող վարկանիշները, այդ թվում՝ հիմնական վարկանիշը (BCA) և ուղղակի BCA-ն՝ ba3 մակարդակում:
Վարկանիշի կանխատեսման փոփոխությունը հետևանք է Հայաստանի պետական վարկանիշի կանխատեսման բարելավմանը «Սтабильного» մակարդակից «Պозитивный» մակարդակին, ինչը արտահայտում է Moody's-ի գնահատականը երկրի մակրոэкономիկայի և քաղաքական միջավայրի բարելավման վերաբերյալ:
Moody's-ի գնահատմամբ, Կոնվերս բանկի երկարաժամկետ ավանդների վարկանիշների «Պозитիվный» կանխատեսումը պայմանավորված է Հայաստանի կառավարության կարողությամբ աջակցել բանկային համակարգին և մեծ բանկերին անհրաժեշտության դեպքում:
Moody's-ը նաև հաստատել է Կոնվերս բանկի ba3 BCA գնահատականը, նշելով, որ բանկը կպահպանի իր ուժեղ ֆինանսական դիրքերը առաջիկա 12-18 ամիսների ընթացքում:

Moody's подтвердил рейтинг Конверс Банка
Международное рейтинговое агентство Moody's подтвердило долгосрочный рейтинг депозитов Конверс Банка на уровне "Ba3", улучшив прогноз со "Стабильного" на "Позитивный".
Как отмечается в сообщении Конверс Банка, одновременно были подтверждены все текущие рейтинги Банка, включая базовую оценку кредитоспособности (BCA) и скорректированную BCA на уровне ba3.
Изменение прогноза рейтинга последовало за изменением прогноза суверенного рейтинга Армении со "Стабильного" на "Позитивный" и отражает оценку Moody's относительно улучшения макроэкономической и политической среды в стране.
По оценке Moody's, "Позитивный" прогноз по долгосрочным рейтингам депозитов Конверс Банка обусловлен повышением способности правительства Армении поддерживать банковскую систему и крупные банки в случае необходимости.
В то же время Moody's Ratings, подтвердив оценку ba3 BCA Конверс Банка, подметило, что в ближайшие 12-18 месяцев Банк сохранит свои прочные финансовые позиции.