Moody's հաստատեց Կոնվերս բանկի վարկանիշը
Moody's միջազգային վարկանիշային գործակալությունը հաստատել է Կոնվերս բանկի երկարաժամկետ ավանդների վարկանիշը «Ba3» մակարդակում և բարելավել է կանխատեսումը «Սтабильного» մակարդակից «Պозитիվный» մակարդակին:
Կոնվերս բանկի հաղորդագրության համաձայն, միաժամանակ հաստատվել են բանկի բոլոր գործող վարկանիշները, այդ թվում՝ հիմնական վարկանիշը (BCA) և ուղղակի BCA-ն՝ ba3 մակարդակում:
Վարկանիշի կանխատեսման փոփոխությունը հետևանք է Հայաստանի պետական վարկանիշի կանխատեսման բարելավմանը «Սтабильного» մակարդակից «Պозитивный» մակարդակին, ինչը արտահայտում է Moody's-ի գնահատականը երկրի մակրոэкономիկայի և քաղաքական միջավայրի բարելավման վերաբերյալ:
Moody's-ի գնահատմամբ, Կոնվերս բանկի երկարաժամկետ ավանդների վարկանիշների «Պозитիվный» կանխատեսումը պայմանավորված է Հայաստանի կառավարության կարողությամբ աջակցել բանկային համակարգին և մեծ բանկերին անհրաժեշտության դեպքում:
Moody's-ը նաև հաստատել է Կոնվերս բանկի ba3 BCA գնահատականը, նշելով, որ բանկը կպահպանի իր ուժեղ ֆինանսական դիրքերը առաջիկա 12-18 ամիսների ընթացքում:

The international rating agency Moody's has confirmed the long-term deposit rating of Convers Bank at "Ba3" and upgraded the outlook from "Stable" to "Positive".
According to the statement from Convers Bank, all current ratings of the Bank have also been confirmed, including the baseline credit assessment (BCA) and the adjusted BCA at ba3.
The change in the rating outlook followed the upgrade of Armenia's sovereign rating outlook from "Stable" to "Positive" and reflects Moody's assessment of the improvement in the macroeconomic and political environment in the country.
Moody's notes that the "Positive" outlook for the long-term deposit ratings of Convers Bank is due to the increased ability of the Armenian government to support the banking system and large banks if necessary.
At the same time, Moody's Ratings confirmed the ba3 BCA assessment of Convers Bank, noting that the Bank will maintain its strong financial positions over the next 12-18 months.