ԵՐԵՎԱՆ, 24 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «ML FASHION» ընկերությունը, որը զբաղվում է Հայաստանում նորաձև հագուստի մանրածախ վաճառքով, հայտարարում է անվանական կտրոնային պարտատոմսերի հրապարակային թողարկման մասին: Թողարկման կազմակերպիչն է «Cube Invest» ներդրումային ընկերությունը:
Պարտատոմսերի թողարկումը ընկերության զարգացման կարևոր փուլերից մեկն է և ուղղված է հետագա ընդլայնման ծրագրերի աջակցությանը, ինչպես նաև ներդրողների համար նոր հնարավորությունների ստեղծմանը՝ մասնակցելու կայուն զարգացող հայկական բիզնեսի աճին:
««ML FASHION»-ի կողմից պարտատոմսերի թողարկումը կարևոր քայլ է ընկերության զարգացման և կապիտալի շուկայի հնարավորությունների օգտագործման ուղղությամբ: Մենք ուրախ ենք աջակցել ընկերությանը այս գործընթացում և կիրառել մեր փորձը՝ արդյունավետ կապ ստեղծելու համար ընկերության և ներդրողների միջև», - նշեց «Cube Invest»-ի գլխավոր տնօրեն Միքայել Մարգարյանը:
«ML FASHION»-ի գործադիր տնօրեն, խորհրդի անդամ Լիանա Մարտիրոսյանը հավելեց, որ պարտատոմսերի թողարկումը նշում է ընկերության զարգացման նոր փուլը:
«Մեր գործունեության տարիների ընթացքում մենք ձևավորել ենք կայուն բիզնես մոդել, որը հիմնված է միջազգային գործընկերությունների, հաճախորդների վստահության և շարունակական զարգացման վրա: Այս քայլը թույլ կտա իրականացնել մեր հետագա ծրագրերը և ընդլայնել ընկերության գործունեությունը», - ասաց Մարտիրոսյանը:
«ML FASHION»-ի դրամային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկը գրանցվել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի նախագահության № 1/301 Ա որոշմամբ՝ 2026 թվականի հուլիսի 8-ին:
Պարտատոմսերի թողարկումը կկատարվի 2026 թվականի հուլիսի 29-ից մինչև 2026 թվականի օգոստոսի 20-ը, ժամը 16:30:
Պարտատոմսեր ձեռք բերելու համար ներդրողները պետք է համապատասխան ձևով լրացնեն և ներկայացնեն «Cube Invest» ընկերությանը:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտը լրանալուց հետո, բայց ոչ ուշ, քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրը, իրավաբանական և/կամ ֆիզիկական անձինք, ովքեր ցանկանում են ձեռք բերել պարտատոմսեր, պետք է փոխանցեն միջոցները «Էվոկաբանկ»-ում բացված 1660030016400900 հաշվեհամարին:
Պարտատոմսերի ծրագրայինProspekt-ի էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել https://cubeinvest.am/ և https://mlfashion.am/ կայքերից, իսկ թղթային տարբերակները կարելի է ստանալ «Cube Invest» ընկերության գրասենյակում՝ Վազգեն Սարգսյանի փողոց, 10 հասցեում:
Պարտատոմսերի հիմնական պայմանները
- ԿԼԱՍՍ՝ Իմանական կտրոնային
- ISIN՝ AMMLFSB21KT2
- ՆՈՄԻՆԱԼՆԱՅԻՆ ԳԻՆ՝ 100,000 դրամ
- Ընդհանուր ծավալ՝ 500,000,000 դրամ
- Քանակը՝ 5,000 հատ
- ՍՐՈԿ ՈՒՆԵՐԱԴՐՈՒՄ՝ 36 ամիս
- Թողարկման ամսաթիվ՝ 29.07.2026
- Պարգևավճարի տոկոսադրույք՝ 13,00%
- Պարգևավճարների վճարման հաճախականությունը՝ 3 ամիսը մեկ
- Թողարկման կազմակերպիչ՝ «Cube Invest»
«Cube Invest» ընկերության մասին
«Cube Invest» ընկերությունը Հայաստանի առաջատար ներդրումային ընկերություններից մեկն է, որը մասնագիտանում է կապիտալի շուկաներում, ներդրումային պորտֆելներում և պարտատոմսերի թողարկման մեջ:
Ավելին՝ Facebook, Instagram, Website
«ML FASHION» ընկերության մասին
«ML FASHION» ընկերությունը հիմնադրվել է 2017 թվականին և Հայաստանում ներկայացնում է համաշխարհային հայտնի մոդայիկ բրենդներ: Ընկերության պորտֆելում ընդգրկված են Zarina և Punt Roma բրենդները:
«ML FASHION»-ը ունի 14 խանութ և ավելի քան 130 աշխատակից, շարունակելով զարգացնել ժամանակակից մանրածախ առևտրի մշակույթը Հայաստանում:

«ML FASHION» выпускает облигации: организатор размещения — «Cube Invest»
ЕРЕВАН, 24 июля. /АРКА/. ООО «ML FASHION», работающее на рынке розничной торговли модной одеждой в Армении, объявляет о публичном выпуске именных купонных облигаций. Организатором размещения выступает инвестиционная компания «Cube Invest».
Выпуск облигаций является одним из важных этапов развития компании и направлен на поддержку дальнейших программ расширения, а также на создание новой возможности для инвесторов участвовать в росте стабильно развивающегося армянского бизнеса.
«Выпуск облигаций компанией «ML FASHION» — важный шаг в направлении развития компании и использования возможностей рынка капитала. Мы рады поддержать компанию в этом процессе и применить наш опыт для создания эффективной связи между компанией и инвесторами», — отметил генеральный директор компании «Cube Invest» Микаэл Маргарян.
Исполнительный директор ООО «ML FASHION», член совета Лиана Мартиросян, в свою очередь, отметила, что выпуск облигаций знаменует для компании начало нового этапа развития.
«За годы работы мы сформировали устойчивую бизнес-модель, основанную на международных партнёрствах, доверии клиентов и непрерывном развитии. Этот шаг позволит реализовать наши дальнейшие планы и расширить деятельность компании», — сказала Мартиросян.
Публичное предложение драмовых облигаций ООО «ML FASHION» зарегистрировано решением председателя Центрального банка Республики Армения № 1/301 А от 8 июля 2026 года.
Размещение именных купонных облигаций ООО «ML FASHION» будет проводиться с 29 июля 2026 года до 16:30 20 августа 2026 года.
Для приобретения облигаций инвесторы должны в установленном порядке заполнить и надлежащим образом направить или представить в ЗАО «Cube Invest» заявку (заявки) на приобретение облигаций.
После заполнения заявки на приобретение облигаций и её надлежащего направления в ЗАО «Cube Invest», но не позднее 16:30 дня приобретения облигаций, юридические и/или физические лица, желающие приобрести облигации, должны перечислить средства на счёт 1660030016400900, открытый в ЗАО «Эвокабанк» для эмисии, в размере, необходимом для приобретения указанного в заявке-поручении количества облигаций.
Электронные версии программного проспекта и окончательных условий выпуска можно скачать на сайтах https://cubeinvest.am/ и https://mlfashion.am/, а бумажные версии можно получить, посетив офис ЗАО «Cube Invest» по адресу: ул. Вазгена Саркисяна, 10.
Существенные условия облигаций
• КЛАСС Именные купонные
• ISIN AMMLFSB21KT2
• НОМИНАЛЬНАЯ СТОИМОСТЬ 100 000 драмов
• ОБЩИЙ ОБЪЁМ 500 000 000 драмов
• КОЛИЧЕСТВО 5 000 штук
• СРОК ОБРАЩЕНИЯ 36 месяцев
• ДАТА ВЫПУСКА 29.07.2026
• ДАТА ПОГАШЕНИЯ 29.07.2029
• КУПОННАЯ СТАВКА 13,00%
• ПЕРИОДИЧНОСТЬ ВЫПЛАТЫ КУПОНОВ Раз в 3 месяца
• ОРГАНИЗАТОР РАЗМЕЩЕНИЯ ЗАО «Cube Invest»
О компании «Cube Invest»
«Cube Invest» — одна из ведущих инвестиционных компаний Армении, специализирующаяся на рынках капитала, инвестиционных портфелях и размещении облигаций. Компания стремится обеспечивать прозрачную и контролируемую инвестиционную среду, предлагая профессиональные консультации и надёжные решения как институциональным, так и частным инвесторам.
Дополнительная информация о компании: https://www.facebook.com/cubeinvest.am, https://www.instagram.com/cube_invest/, https://cubeinvest.am/
Об ООО «ML FASHION»
ООО «ML FASHION» основано в 2017 году и представляет в Армении всемирно известные модные бренды. В портфель компании входят бренды Zarina и Punt Roma. Владея сетью из 14 магазинов и более 130 сотрудников, компания продолжает развивать культуру современной розничной торговли в Армении.