ԵՐԵՎԱՆ, 24 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «ML FASHION» ընկերությունը, որը զբաղվում է Հայաստանում նորաձև հագուստի մանրածախ վաճառքով, հայտարարում է անվանական կտրոնային պարտատոմսերի հրապարակային թողարկման մասին: Թողարկման կազմակերպիչն է «Cube Invest» ներդրումային ընկերությունը:
Պարտատոմսերի թողարկումը ընկերության զարգացման կարևոր փուլերից մեկն է և ուղղված է հետագա ընդլայնման ծրագրերի աջակցությանը, ինչպես նաև ներդրողների համար նոր հնարավորությունների ստեղծմանը՝ մասնակցելու կայուն զարգացող հայկական բիզնեսի աճին:
««ML FASHION»-ի կողմից պարտատոմսերի թողարկումը կարևոր քայլ է ընկերության զարգացման և կապիտալի շուկայի հնարավորությունների օգտագործման ուղղությամբ: Մենք ուրախ ենք աջակցել ընկերությանը այս գործընթացում և կիրառել մեր փորձը՝ արդյունավետ կապ ստեղծելու համար ընկերության և ներդրողների միջև», - նշեց «Cube Invest»-ի գլխավոր տնօրեն Միքայել Մարգարյանը:
«ML FASHION»-ի գործադիր տնօրեն, խորհրդի անդամ Լիանա Մարտիրոսյանը հավելեց, որ պարտատոմսերի թողարկումը նշում է ընկերության զարգացման նոր փուլը:
«Մեր գործունեության տարիների ընթացքում մենք ձևավորել ենք կայուն բիզնես մոդել, որը հիմնված է միջազգային գործընկերությունների, հաճախորդների վստահության և շարունակական զարգացման վրա: Այս քայլը թույլ կտա իրականացնել մեր հետագա ծրագրերը և ընդլայնել ընկերության գործունեությունը», - ասաց Մարտիրոսյանը:
«ML FASHION»-ի դրամային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկը գրանցվել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի նախագահության № 1/301 Ա որոշմամբ՝ 2026 թվականի հուլիսի 8-ին:
Պարտատոմսերի թողարկումը կկատարվի 2026 թվականի հուլիսի 29-ից մինչև 2026 թվականի օգոստոսի 20-ը, ժամը 16:30:
Պարտատոմսեր ձեռք բերելու համար ներդրողները պետք է համապատասխան ձևով լրացնեն և ներկայացնեն «Cube Invest» ընկերությանը:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտը լրանալուց հետո, բայց ոչ ուշ, քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրը, իրավաբանական և/կամ ֆիզիկական անձինք, ովքեր ցանկանում են ձեռք բերել պարտատոմսեր, պետք է փոխանցեն միջոցները «Էվոկաբանկ»-ում բացված 1660030016400900 հաշվեհամարին:
Պարտատոմսերի ծրագրայինProspekt-ի էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել https://cubeinvest.am/ և https://mlfashion.am/ կայքերից, իսկ թղթային տարբերակները կարելի է ստանալ «Cube Invest» ընկերության գրասենյակում՝ Վազգեն Սարգսյանի փողոց, 10 հասցեում:
Պարտատոմսերի հիմնական պայմանները
- ԿԼԱՍՍ՝ Իմանական կտրոնային
- ISIN՝ AMMLFSB21KT2
- ՆՈՄԻՆԱԼՆԱՅԻՆ ԳԻՆ՝ 100,000 դրամ
- Ընդհանուր ծավալ՝ 500,000,000 դրամ
- Քանակը՝ 5,000 հատ
- ՍՐՈԿ ՈՒՆԵՐԱԴՐՈՒՄ՝ 36 ամիս
- Թողարկման ամսաթիվ՝ 29.07.2026
- Պարգևավճարի տոկոսադրույք՝ 13,00%
- Պարգևավճարների վճարման հաճախականությունը՝ 3 ամիսը մեկ
- Թողարկման կազմակերպիչ՝ «Cube Invest»
«Cube Invest» ընկերության մասին
«Cube Invest» ընկերությունը Հայաստանի առաջատար ներդրումային ընկերություններից մեկն է, որը մասնագիտանում է կապիտալի շուկաներում, ներդրումային պորտֆելներում և պարտատոմսերի թողարկման մեջ:
Ավելին՝ Facebook, Instagram, Website
«ML FASHION» ընկերության մասին
«ML FASHION» ընկերությունը հիմնադրվել է 2017 թվականին և Հայաստանում ներկայացնում է համաշխարհային հայտնի մոդայիկ բրենդներ: Ընկերության պորտֆելում ընդգրկված են Zarina և Punt Roma բրենդները:
«ML FASHION»-ը ունի 14 խանութ և ավելի քան 130 աշխատակից, շարունակելով զարգացնել ժամանակակից մանրածախ առևտրի մշակույթը Հայաստանում:

YEREVAN, July 24. /ARKA/. LLC «ML FASHION», operating in the retail fashion clothing market in Armenia, announces the public issuance of nominal coupon bonds. The placement organizer is the investment company «Cube Invest».
The bond issuance is one of the important stages in the company's development and aims to support further expansion programs, as well as create a new opportunity for investors to participate in the growth of a steadily developing Armenian business.
“The issuance of bonds by «ML FASHION» is an important step towards the development of the company and the utilization of capital market opportunities. We are pleased to support the company in this process and apply our experience to create an effective connection between the company and investors,” said Mikael Margaryan, CEO of «Cube Invest».
Lianna Martirosyan, Executive Director of LLC «ML FASHION» and a board member, noted that the bond issuance marks the beginning of a new stage of development for the company.
“Over the years, we have formed a sustainable business model based on international partnerships, customer trust, and continuous development. This step will allow us to implement our future plans and expand the company's activities,” said Martirosyan.
The public offering of dram bonds of LLC «ML FASHION» is registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/301 A dated July 8, 2026.
The placement of nominal coupon bonds of LLC «ML FASHION» will be conducted from July 29, 2026, until 16:30 on August 20, 2026.
To purchase bonds, investors must duly fill out and submit an application (or applications) to «Cube Invest».
After filling out the bond purchase application and properly directing it to «Cube Invest», but no later than 16:30 on the day of bond acquisition, legal and/or physical persons wishing to purchase bonds must transfer funds to account 1660030016400900, opened at «Evocabank» for the issuance, in the amount necessary to purchase the number of bonds specified in the application.
Electronic versions of the program prospectus and final terms of the issuance can be downloaded from the websites https://cubeinvest.am/ and https://mlfashion.am/, while paper versions can be obtained by visiting the office of «Cube Invest» at 10 Vazgen Sargsyan Street.
Key terms of the bonds
- CLASS Nominal coupon
- ISIN AMMLFSB21KT2
- NOMINAL VALUE 100,000 drams
- TOTAL VOLUME 500,000,000 drams
- QUANTITY 5,000 pieces
- TERM OF CIRCULATION 36 months
- ISSUE DATE July 29, 2026
- REDEMPTION DATE July 29, 2029
- COUPON RATE 13.00%
- COUPON PAYMENT FREQUENCY Every 3 months
- PLACEMENT ORGANIZER «Cube Invest»
About «Cube Invest»
«Cube Invest» is one of the leading investment companies in Armenia, specializing in capital markets, investment portfolios, and bond placements. The company aims to provide a transparent and controlled investment environment, offering professional advice and reliable solutions to both institutional and private investors.
More information about the company: Facebook, Instagram, Website
About LLC «ML FASHION»
LLC «ML FASHION» was founded in 2017 and represents globally recognized fashion brands in Armenia. The company's portfolio includes the brands Zarina and Punt Roma. With a network of 14 stores and over 130 employees, the company continues to develop the culture of modern retail in Armenia.