Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԳ Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից:
Երկուստեք գոհունակությամբ ընդգծվել են վերջին տարիներին համատեղ իրականացված ծավալուն աշխատանքի արդյունքները, որոնց շնորհիվ հնարավոր է դարձավ Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումն ու զարգացումը:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է դեսպան Դըկոտինյիի անձնական ներդրումը երկկողմ օրակարգի ընդլայնման և Հայաստան-Ֆրանսիա գործընկերության խորացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներում՝ նրան հաջողություն մաղթելով հետագա գործունեության մեջ։

Министр иностранных дел Армянской Республики Арарат Мирзоян принял посла Франции Оливье Декотини, приурочив встречу к завершению его дипломатической миссии в Армении. Об этом сообщает МИД РА.
Стороны с удовлетворением отметили результаты совместной работы, проведенной в последние годы, благодаря которой удалось установить и развить стратегическое партнерство между Арменией и Францией.
Министр Мирзоян подчеркнул личный вклад посла Декотини в расширение двустороннего повестки и углубление партнерства между Арменией и Францией, пожелав ему успехов в дальнейшей деятельности.