Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԳ Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից:
Երկուստեք գոհունակությամբ ընդգծվել են վերջին տարիներին համատեղ իրականացված ծավալուն աշխատանքի արդյունքները, որոնց շնորհիվ հնարավոր է դարձավ Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումն ու զարգացումը:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է դեսպան Դըկոտինյիի անձնական ներդրումը երկկողմ օրակարգի ընդլայնման և Հայաստան-Ֆրանսիա գործընկերության խորացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներում՝ նրան հաջողություն մաղթելով հետագա գործունեության մեջ։

Mirzoyan Receives the French Ambassador
Ararat Mirzoyan, the Minister of Foreign Affairs of Armenia, received Olivier Decottignies, the French Ambassador to Armenia, to mark the conclusion of his diplomatic mission. This was reported by the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
Both sides expressed satisfaction with the results of the extensive work carried out in recent years, which has enabled the establishment and development of strategic partnership between Armenia and France.
Minister Mirzoyan highlighted Ambassador Decottignies' personal contribution to the expansion of the bilateral agenda and the deepening of Armenia-France partnership, wishing him success in his future endeavors.