Մինտեխպրոմի և EEAS-ի համագործակցության շարունակման պատրաստակամությունը
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը և Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության (EEAS) ներկայացուցիչները հաստատել են համագործակցության շարունակման պատրաստակամությունը, որը նպատակ ունի զարգացնել Հայաստանի թվային ոլորտը և կիբերանվտանգությունը:
Այս մասին տեղեկացնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը, նշելով, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պետական կառույցների ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդմանն ուղղված համատեղ նախաձեռնությունները:
Հանդիպմանը մասնակցել են EEAS-ի գործադիր տնօրեն Սթեֆանո Տոմատը և Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Գևորգ Մանտաշյանը:
Մանտաշյանը ողջունել է Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության պաշտոնական մեկնարկը Հայաստանում:

Ministry of High-Tech Industry and EEAS Confirm Willingness to Continue Cooperation
The Ministry of High-Tech Industry of Armenia and the European External Action Service (EEAS) have confirmed their willingness to continue cooperation aimed at developing Armenia's digital sector and cybersecurity.
This was reported by the ministry's press service, referring to the outcomes of a meeting between Deputy Minister Gevorg Mantashyan and the EU delegation led by EEAS Executive Director Stefano Tomat.
Mantashyan welcomed the official launch of the EU Partnership Mission in Armenia, emphasizing the importance of strengthening the institutional capacity of the country.