Մինտեխպրոմի և EEAS-ի համագործակցության շարունակման պատրաստակամությունը
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը և Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության (EEAS) ներկայացուցիչները հաստատել են համագործակցության շարունակման պատրաստակամությունը, որը նպատակ ունի զարգացնել Հայաստանի թվային ոլորտը և կիբերանվտանգությունը:
Այս մասին տեղեկացնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը, նշելով, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պետական կառույցների ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդմանն ուղղված համատեղ նախաձեռնությունները:
Հանդիպմանը մասնակցել են EEAS-ի գործադիր տնօրեն Սթեֆանո Տոմատը և Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Գևորգ Մանտաշյանը:
Մանտաշյանը ողջունել է Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության պաշտոնական մեկնարկը Հայաստանում:

Министерство высокотехнологической промышленности Армении и Штаб гражданских операций Европейской службы внешних действий (EEAS) подтвердили готовность продолжать сотрудничество в целях развития цифровой сферы и кибербезопасности Армении.
Об этом сообщает пресс-служба ведомства, ссылаясь на итоги встречи замглавы профильного министерства Геворга Манташяна и делегации ЕС во главе с исполнительным директором EEAS Стефано Томатом.
Манташян поприветствовал официальный запуск Миссии партнерства Европейского союза в Армении и отметил важность укрепления институционального потенциала страны.