Միջազգային երկխոսությունը խթանում է լավագույն փորձի փոխանակումը
2026 թվականի հուլիսի 24-ին Կապանում անցկացվել է «Երիտասարդության դերն ԱՊՀ երկրների միջև համագործակցության ամրապնդման գործում» թեմայով համաժողով, որտեղ ԱՊՀ անդամ պետությունների երիտասարդները քննարկել են երիտասարդական քաղաքականության ներկան և ապագան ձևավորող թեմաներ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը ողջունել է մասնակիցներին և նշել, որ միջազգային երկխոսությունը խթանում է լավագույն փորձի փոխանակումը և նոր գաղափարների ձևավորումը:
Համաժողովի ընթացքում ձևավորվել են աշխատանքային խմբեր, որտեղ քննարկվել են «Առողջ ապրելակերպ», «Կամավորություն» և «Միջազգային համագործակցության հնարավորություններ» թեմաները:
Մարտիրոսյանը վստահություն է հայտնել, որ այս նախաձեռնությունները կնպաստեն նոր գործընկերությունների և համատեղ նախագծերի իրականացմանը:

24 июля 2026 года в Капане прошел саммит на тему «Роль молодежи в укреплении сотрудничества между государствами СНГ», на котором молодежь стран СНГ обсуждала актуальные и будущие темы молодежной политики.
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Артур Мартиросян приветствовал участников и отметил, что международный диалог способствует обмену лучшими практиками и формированию новых идей.
В ходе саммита были сформированы рабочие группы, где обсуждались темы «Здоровый образ жизни», «Волонтерство» и «Возможности международного сотрудничества».
Мартиросян выразил уверенность, что эти инициативы будут способствовать реализации новых партнерств и совместных проектов.