Մեսրոպ Արաքելյան. Փաշինյանի կարճատես քաղաքականությունը հանգեցրել է 15 տարվա ընթացքում գյուղատնտեսության անկման
Լուրեր | 2026/07/29 17:04
Մեսրոպ Արաքելյանը քննադատել է վարչապետի քաղաքականությունը
Մեսրոպ Արաքելյանը, "Կյանքի երկիր" կուսակցության համահիմնադիր, հայտարարել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքականությունը հանգեցրել է Հայաստանի գյուղատնտեսության 15 տարվա ընթացքում առաջին անգամ 12%-ով անկման:
Նրա խոսքով, իշխանությունները շարունակում են վստահեցնել, որ գյուղատնտեսության ոլորտում ամեն ինչ կարգին է, սակայն պաշտոնական տվյալները ցույց են տալիս, որ 2026 թվականի առաջին կեսին գյուղատնտեսության անկումը կազմել է 12%:
Արաքելյանը նշում է, որ նման ցուցանիշներ վերջին 15 տարիների ընթացքում չեն գրանցվել, և եթե իրավիճակը չփոխվի, ապա գյուղատնտեսության խնդիրները միայն կխորանան:

Mesrop Arakelyan: Pashinyan's shortsighted policy led to a 15-year decline in Armenian agriculture
Mesrop Arakelyan, co-founder of the "Country for Life" party, stated that Prime Minister Nikol Pashinyan's policy has led to a 12% decline in Armenia's agriculture for the first time in 15 years.
According to him, the authorities continue to assure that everything is fine in the agricultural sector, but official statistics show that in the first half of 2026, the decline was 12%.
Arakelyan noted that such figures have not been recorded for over 15 years, and if the situation does not change, the problems in agriculture will only worsen.