Ֆիլիպ Մորրիսի PMI Science գիտահետազոտական կենտրոնը հայտարարում է INKOMPASS-2026 վարձատրվող փորձնակության ծրագրի մեկնարկի մասին։
INKOMPASS-ը եզակի հնարավորություն է սկսնակ մասնագետների համար՝ ձեռք բերելու աշխատանքային փորձ միջազգային ընկերությունում, զարգացնելու մասնագիտական հմտությունները և բացահայտելու իրենց ներուժը նոր միջավայրում։
Ովքե՞ր կարող են դիմել
Ծրագիրը նախատեսված է բուհերի վերջին երկու կուրսի ուսանողների կամ վերջին երկու տարվա ընթացքում համալսարանն ավարտած շրջանավարտների համար, ովքեր տիրապետում են անգլերեն լեզվին, ունեն կրթություն վիճակագրության, տվյալագիտության, կիրառական մաթեմատիկայի, արհեստական բանականության, ինժեներիայի կամ հարակից ոլորտներում։
Ընտրության գործընթացում ընկերությունը գնահատում է ոչ միայն մասնագիտական հմտությունները, այլև դիմորդի մոտիվացիան ու նախաձեռնողականությունը։
Ոլորտներ, որոնց համար ընդունվում են հայտեր
INKOMPASS 2026 փորձնակության ծրագրի մասնակիցները հնարավորություն կունենան փորձ ձեռք բերել հետևյալ ուղղություններով՝
- ԱԲ ճարտարագիտություն
- Տվյալների վերլուծություն
- Տվյալների ճարտարագիտություն
- Կիրառական վիճակագրություն
Ծրագրին դիմելու համար սեղմեք այստեղ:
Ինչու՞ մասնակցել INKOMPASS-ին
Ծրագրի շրջանակում մասնակիցները կաշխատեն իրական բիզնես նախագծերի վրա, ձեռք կբերեն գործնական հմտություններ և կաշխատեն որակավորված մասնագետների հետ։ Փորձնակության ծրագիրը ամբողջությամբ վարձատրվող է և տևում է 6 ամիս։ Սա բացառիկ ծրագիր է սկսնակ մասնագետների համար, ովքեր հնարավորություն կստանան աշխատելու Top Employers Institute հեղինակավոր կառույցի կողմից արդեն վեցերորդ անգամ Հայաստանի Լավագույն գործատու ճանաչված ընկերությունում, ինչը հաստատում է ՖՄԻ-ի գերազանցությունը մարդկային ռեսուրսների կառավարման պրակտիկաներում ու ապացուցում, որ ընկերությունն առաջնահերթությունը տալիս է իր աշխատակիցներին։
Ֆիլիպ Մորրիս Հայաստանը աշխարհի առաջատար միջազգային ծխախոտային ընկերություններից մեկի՝ Ֆիլիպ Մորրիս Ինթերնեյշնլի (ՖՄԻ) դուստր ընկերությունն է: Հայաստանում 30-ից ավել տարվա գործունեության ընթացքում ՖՄԱ-ն հարստացրել է հայկական բիզնես մշակույթը թափանցիկ բիզնես քաղաքականությամբ, ներառական և հավասարակշռված աշխատանքային միջավայրով և հայ հասարակության մարտահրավերներին արձագանքելու հաջողված փորձով:
PMI Science գիտահետազոտական կենտրոնը Հայաստանում հիմնադրվել է 2018 թվականին։ Այն հանդիսանում է Ֆիլիպ Մորրիս Ինթերնեյշնլի գլոբալ գիտահետազոտական կենտրոններից մեկը։ Այն սերտորեն համագործակցում է շվեյցարական կենտրոնի հետ և գործում է երեք հիմնական ուղղությամբ՝ Արհեստական բանականության և վերլուծության գերազանցության կենտրոն, փորձարարական ճարտարագիտություն և նորարարությունների կառավարում։
Կենտրոնը ակտիվորեն համագործակցում է Հայաստանի գիտական, ինժեներական և ՏՏ համայնքների հետ։
2022 թվականին «Ֆիլիպ Մորրիս Հայաստանը» դարձավ Հայաստանում առաջին և միակ ընկերությունը, որ ստացել է «Հավասար վարձատրության» միջազգային հավաստագիրը` ընդգծելով գործող մեխանիզմների արդյունավետությունը աշխատավայրում կանանց և տղամարդկանց համար հավասար պայմաններ ապահովելու և գենդերային հավասարակշռված միջավայր ստեղծելու առումով։ Ընկերությունը ձգտում է ստեղծել ներառական մշակույթ, որտեղ խրախուսվում են խնդիրների լուծման նորարարական մոտեցումները, իսկ գործընկերներն աջակցում են միմյանց:

Запущена программа оплачиваемой стажировки INKOMPASS 2026 от PMI Science
Научно-исследовательский центр PMI Science объявляет о запуске программы INKOMPASS-2026 по оплачиваемой стажировке.
INKOMPASS предоставляет уникальную возможность начинающим специалистам получить опыт работы в международной компании, развить профессиональные навыки и раскрыть свой потенциал в новой среде.
Кто может подать заявку
Программа предназначена для студентов последних двух курсов вузов или выпускников, окончивших университет в последние два года, которые владеют английским языком и имеют образование в области статистики, науки о данных, прикладной математики, искусственного интеллекта, инженерии или смежных областях.
В процессе отбора компания оценивает не только профессиональные навыки, но и мотивацию и инициативность кандидата.
Области, для которых принимаются заявки
Участники стажировочной программы INKOMPASS 2026 получат возможность приобрести опыт в следующих направлениях:
• Инженерия данных
• Анализ данных
• Прикладная статистика
Чтобы подать заявку на программу, нажмите здесь:
Почему стоит участвовать в INKOMPASS
В рамках программы участники будут работать над реальными бизнес-проектами, приобретут практические навыки и будут работать с квалифицированными специалистами. Стажировка полностью оплачивается и длится 6 месяцев. Это уникальная программа для начинающих специалистов, которые получат возможность работать в компании, признанной одним из лучших работодателей Армении по версии Top Employers Institute, что подтверждает превосходство PMI в практике управления человеческими ресурсами и доказывает, что компания придает приоритет своим сотрудникам.
Филипп Моррис Армения является дочерней компанией одной из ведущих международных табачных компаний Филипп Моррис Интернешнл (ФМИ). За более чем 30 лет работы в Армении ФМА обогатила армянскую бизнес-культуру прозрачной бизнес-политикой, инклюзивной и сбалансированной рабочей средой, а также успешным опытом реагирования на вызовы армянского общества.
Научно-исследовательский центр PMI Science был основан в Армении в 2018 году. Он является одним из глобальных научно-исследовательских центров Филипп Моррис Интернешнл. Центр тесно сотрудничает со швейцарским центром и работает в трех основных направлениях: Центр превосходства в области искусственного интеллекта и аналитики, экспериментальная инженерия и управление инновациями.
Центр активно сотрудничает с научным, инженерным и ИТ-сообществом Армении. В 2022 году «Филипп Моррис Армения» стала первой и единственной компанией в Армении, получившей международный сертификат «Равная оплата», подчеркивающий эффективность действующих механизмов по обеспечению равных условий для женщин и мужчин на рабочем месте и созданию гендерно сбалансированной среды. Компания стремится создать инклюзивную культуру, в которой поощряются инновационные подходы к решению проблем, а коллеги поддерживают друг друга.