Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինային կփոխանցի անօդաչու թռչող սարքերը պաշտպանելու տեխնոլոգիաներ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Էնդի Բըրնհեմը հայտարարել է, որ իր ղեկավարությամբ Լոնդոնը կշարունակի աջակցել Կիևին և նրան կտրամադրի ռադիոէլեկտրոնային պայքարի տեխնոլոգիաներ՝ ուկրաինական զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքերը պաշտպանելու համար։
«Մենք կշարունակենք աջակցել Ուկրաինային։ Մեր հանձնառությունը ցույց տալու համար կարող եմ հայտնել, որ մենք հաջորդ քայլն ենք կատարում և ուկրաինական կողմին տրամադրում ենք ռադիոէլեկտրոնային պայքարի նոր՝ տեղական արտադրության տեխնոլոգիաներ, որոնք կպաշտպանեն ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերը»,- ասել է Բըրնհեմը՝ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը պնդել է, որ այդ տեխնոլոգիաները կօգնեն ուկրաինական ԱԹՍ-ներին նաև խոցել թիրախները։

UK to Transfer Drone Defense Technologies to Ukraine
UK Prime Minister Andy Burnham has announced that under his leadership, London will continue to support Kyiv and will provide electronic warfare technologies to protect Ukrainian armed forces' drones.
“We will continue to support Ukraine. To demonstrate our commitment, I can announce that we are taking the next step and providing the Ukrainian side with new locally produced electronic warfare technologies that will protect Ukrainian drones,” Burnham said at a joint press conference with Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
The UK Prime Minister asserted that these technologies will also help Ukrainian UAVs strike targets.