Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինային կփոխանցի անօդաչու թռչող սարքերը պաշտպանելու տեխնոլոգիաներ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Էնդի Բըրնհեմը հայտարարել է, որ իր ղեկավարությամբ Լոնդոնը կշարունակի աջակցել Կիևին և նրան կտրամադրի ռադիոէլեկտրոնային պայքարի տեխնոլոգիաներ՝ ուկրաինական զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքերը պաշտպանելու համար։
«Մենք կշարունակենք աջակցել Ուկրաինային։ Մեր հանձնառությունը ցույց տալու համար կարող եմ հայտնել, որ մենք հաջորդ քայլն ենք կատարում և ուկրաինական կողմին տրամադրում ենք ռադիոէլեկտրոնային պայքարի նոր՝ տեղական արտադրության տեխնոլոգիաներ, որոնք կպաշտպանեն ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերը»,- ասել է Բըրնհեմը՝ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը պնդել է, որ այդ տեխնոլոգիաները կօգնեն ուկրաինական ԱԹՍ-ներին նաև խոցել թիրախները։

Премьер-министр Великобритании Энди Бернхэм заявил, что под его руководством Лондон продолжит поддерживать Киев и предоставит технологии радиоэлектронной борьбы для защиты беспилотников украинских вооруженных сил.
«Мы будем продолжать поддерживать Украину. Чтобы продемонстрировать нашу приверженность, могу сообщить, что мы делаем следующий шаг и предоставляем украинской стороне новые технологии местного производства радиоэлектронной борьбы, которые защитят украинские беспилотники», - сказал Бернхэм на совместной пресс-конференции с президентом Украины Владимиром Зеленским.
Премьер-министр Великобритании подчеркнул, что эти технологии также помогут украинским БПЛА поражать цели.