Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ նա հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ վերահաստատելու Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը:
Մակրոնը նշել է, որ քննարկել են տնտեսական և ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակական իրականացմանը, ինչպես նաև մայիսին կնքված երկկողմ ռազմավարական գործընկերության իրականացման ընթացքը:
«Ես վերահաստատել եմ Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, որը պետք է շարունակի շոշափելի արդյունքներ ապահովել` ի շահ տարածաշրջանի ժողովուրդների»,- ասել է նա:

French President Emmanuel Macron stated that he had a phone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to reaffirm France's support for Armenia's sovereignty:
Macron noted that they discussed the continuation of economic and democratic reforms, as well as the progress of the bilateral strategic partnership signed in May:
"I reaffirmed France's support for the peace process between Armenia and Azerbaijan, which must continue to deliver tangible results for the benefit of the peoples of the region," he said: