Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ նա հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ վերահաստատելու Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը:
Մակրոնը նշել է, որ քննարկել են տնտեսական և ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակական իրականացմանը, ինչպես նաև մայիսին կնքված երկկողմ ռազմավարական գործընկերության իրականացման ընթացքը:
«Ես վերահաստատել եմ Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, որը պետք է շարունակի շոշափելի արդյունքներ ապահովել` ի շահ տարածաշրջանի ժողովուրդների»,- ասել է նա:

Макрон подтвердил поддержку Франции суверенитету Армении
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что он провел телефонный разговор с премьер-министром Армении Николом Пашиняном для подтверждения поддержки суверенитета Армении:
Макрон отметил, что обсуждали продолжение экономических и демократических реформ, а также ход реализации двустороннего стратегического партнерства, подписанного в мае:
«Я подтвердил поддержку Франции мирному процессу между Арменией и Азербайджаном, который должен продолжать обеспечивать ощутимые результаты на благо народов региона», - сказал он: