Կրիպտո շուկայի նոր օրենքի նախագիծը, որը կոչվում է Clarity Act, այս շաբաթ կհրապարակվի, սակայն դեռևս կան մարտահրավերներ:
Մի քանի աղբյուրներ հայտնել են, որ օրենսդիրները նախատեսում են ներկայացնել նոր տարբերակ, որը կներառի Սենատի Բանկային և Ագրարային կոմիտեների կողմից հաստատված տարբերակները:
Այս նախագիծը կարող է նշանակել առաջընթաց, սակայն եթե հիմնական հակասությունները չլուծվեն, ապա արդյունաբերության ակնկալիքները չեն իրականանա:
Սենատի մեծամասնության ղեկավար Ջոն Թունը հայտնել է, որ պատրաստ է օրենքը ներկայացնել քվեարկության, սակայն անհրաժեշտ է, որ 60 ձայն հավաքվի:
Եթե քվեարկությունը տեղի ունենա, ապա ակնկալվում է, որ կազմակերպությունները, ինչպիսիք են Stand With Crypto, կգնահատեն քվեարկությունը:
2026 թվականի միջանկյալ ընտրությունները մոտենում են, և օրենսդիրները պետք է հաշվի առնեն իրենց ընտրողներին:

Новый законопроект о криптовалюте, известный как Clarity Act, будет представлен на этой неделе, но все еще существуют вызовы:
Несколько источников сообщили, что законодатели намерены представить новую версию, которая объединит различные версии, ранее одобренные Сенатскими комитетами по банковскому делу и сельскому хозяйству:
Этот законопроект может означать прогресс, но если основные противоречия не будут разрешены, ожидания отрасли не сбудутся:
Лидер большинства в Сенате Джон Тун заявил, что готов представить законопроект на голосование, но необходимо собрать 60 голосов:
Если голосование состоится, ожидается, что такие организации, как Stand With Crypto, оценят голосование: