Կոնվերս Բանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն թվային բանկը սպառողների համար Euromoney-ի կողմից
Կոնվերս Բանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն թվային բանկը սպառողների համար հեղինակավոր ֆինանսական հրապարակում Euromoney-ի կողմից, մրցանակը ստացվել է 2026 թվականի Euromoney մրցանակների հանդիսավոր արարողության ժամանակ, որը տեղի ունեցավ Լոնդոնում հուլիսի 16-ին:
Մրցանակը ընդունել է Գրանտ Ակոպյանը, Կոնվերս Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենը:
Գրանտ Ակոպյանը նշել է. «Այս հեղինակավոր Euromoney մրցանակը ուժեղ ճանաչում է Կոնվերս Բանկի թիմի շարունակական ջանքերի և նվիրումի համար: Մեր թվային վերափոխման ռազմավարությունը կենտրոնացած է ոչ թե տեխնոլոգիայի, այլ մարդկանց՝ մեր հաճախորդների վրա: Մենք շարունակաբար բարելավում ենք ինչպես հաճախորդների փորձը, այնպես էլ բանկի ներքին գործընթացները՝ զարգացնելով թվային լուծումներ, որոնք ստեղծում են իրական արժեք, դարձնելով բանկային ծառայությունները ավելի անհատական, արագ, պարզ և անվտանգ».
Կոնվերս Բանկը մրցանակը ստացել է թվային բանկինգի և հաճախորդների փորձի ոլորտում ձեռքբերումների համար:
Թվային վերափոխման ռազմավարության շրջանակներում Կոնվերս Բանկը լրացուցիչ բարելավել է իր Converse Mobile հավելվածը՝ ներկայացնելով Հայաստանի առաջին անհատականացված բջջային բանկային փորձը: Բարելավված հավելվածը թույլ է տալիս հաճախորդներին ամբողջությամբ անցնել հաճախորդների գրանցման գործընթացը թվային ձևաչափով, ակտիվացնել և կառավարել C360 բաժանորդագրության փաթեթները, դիմել վարկերի համար, խնայել, կատարել վճարումներ և փոխանցումներ, միացնել թվային դրամապանակներ, իրականացնել QR վճարումներ, ինչպես նաև հարմարեցնել ինչպես հավելվածի ինտերֆեյսը, այնպես էլ գույնի ռեժիմը՝ ըստ իրենց ընտրած C360 փաթեթի:
Բանկի թվային վերափոխման ճանապարհորդությունը աջակցվում է հաճախորդների փորձի անխափանության և շարունակական բարելավման վրա, որը չափվում է հաճախորդների գոհունակության ցուցանիշներով, ինչպիսիք են CES և CSAT: Թվային լուծումների զարգացման ընթացքում Կոնվերս Բանկը շարունակաբար առաջնահերթություն է տվել բարձր անվտանգության չափանիշներին: Բանկը Հայաստանի առաջինն էր, որը ներկայացրեց Trusted Device անվտանգության առանձնահատկությունը, ինչպես նաև բիոմետրիկ նույնականացման մեխանիզմներ վարկավորման գործընթացում՝ խարդախության կանխարգելումը ուժեղացնելու համար.
Converse Bank Named Armenia’s Best Digital Bank for Consumers by Euromoney 1
Թվային հարթակների զարգացման կողքին Կոնվերս Բանկը շարունակաբար ներդրումներ է անում խորհրդատվական և հաճախորդների աջակցման ծառայություններում, որոնք ժամանակակից բանկային ծառայությունների անբաժանելի մասն են: 2025 թվականի հուլիսին բանկը գործարկեց Converse Next-ը, Հայաստանի առաջին լրիվ թվային բանկային մասնաճյուղը: Այս կոնցեպտը համադրում է ֆինանսական խորհրդատվական ծառայությունները թվային բանկային փորձի հետ՝ ստեղծելով նոր սիներգիա թվային ալիքների և ֆիզիկական մասնաճյուղերի միջև, իսկ մասնաճյուղը դիրքավորվում է ժամանակակից ֆինանսական խորհրդատվության և թվային բանկային ուղեցույցի կենտրոն:
Բանկը նաև գործում է 24/7 Կոնտակտային կենտրոն, որը ապահովում է շարունակական հաճախորդների աջակցություն, այդ թվում՝ թվային բանկային գործիքների հետ կապված օգնություն և հաճախորդների հարցումների արագ լուծում:
Կոնվերս Բանկը նաև ներկայացրել է վերափոխված թվային վարկավորման ճանապարհորդություն, զգալիորեն կրճատելով վարկերի մշակման համար պահանջվող ժամանակը: Հաճախորդների փոխգործակցությունները, այդ թվում՝ պայմանագրային գործընթացները, այժմ հիմնականում իրականացվում են թվային ձևաչափով, մինչդեռ Converse Next-ը ամբողջությամբ առանց թուղթ է գործում:
Այս ձեռքբերման հիման վրա Կոնվերս Բանկը շարունակելու է առաջ մղել իր թվային վերափոխման օրակարգը՝ ներդրումներ կատարելով նորարարության մեջ, ընդլայնելով թվային ծառայությունները և մատակարարման ալիքները՝ հաճախորդներին ավելի հարմար, անվտանգ և անհատականացված բանկային փորձ տրամադրելու համար:

Банк Converse признан лучшим цифровым банком Армении для потребителей по версии Euromoney
Банк Converse признан лучшим цифровым банком Армении для потребителей по версии авторитетного финансового издания Euromoney, награда была вручена на церемонии Euromoney Awards for Excellence 2026, состоявшейся в Лондоне 16 июля.
Награду принял Грант Акопян, генеральный директор и председатель правления Банка Converse.
Грант Акопян отметил: «Эта престижная награда Euromoney является сильным признанием постоянных усилий и преданности команды Банка Converse. Наша стратегия цифровой трансформации сосредоточена не на технологии, а на людях — наших клиентах. Мы постоянно улучшаем как клиентский опыт, так и внутренние процессы банка, разрабатывая цифровые решения, которые создают реальную ценность, делая банковские услуги более персонализированными, быстрыми, простыми и безопасными».
Банк Converse получил награду в признание своих достижений в области цифрового банкинга и клиентского опыта.
В рамках своей стратегии цифровой трансформации Банк Converse дополнительно улучшил свое мобильное приложение Converse Mobile, представив первый в Армении персонализированный мобильный банковский опыт. Улучшенное приложение позволяет клиентам полностью пройти процесс регистрации клиента в цифровом формате, активировать и управлять подписками C360, подавать заявки на кредиты, сберегать, совершать платежи и переводы, подключать цифровые кошельки, выполнять QR-платежи, а также настраивать интерфейс приложения и цветовой режим в соответствии с выбранным пакетом C360.
Цифровая трансформация банка поддерживается сильным акцентом на бесшовный клиентский опыт и непрерывное улучшение, измеряемое по показателям удовлетворенности клиентов, таким как CES и CSAT. В процессе разработки своих цифровых решений Банк Converse постоянно придавал приоритет высоким стандартам безопасности. Банк стал первым в Армении, кто внедрил функцию безопасности Trusted Device, а также биометрические механизмы идентификации в процессе кредитования для усиления предотвращения мошенничества.
Converse Bank Named Armenia’s Best Digital Bank for Consumers by Euromoney 1
В дополнение к развитию своих цифровых платформ Банк Converse продолжает инвестировать в консультационные и клиентские услуги как неотъемлемую часть современного банкинга. В июле 2025 года Банк запустил Converse Next, первый в Армении полностью цифровой банковский филиал. Эта концепция сочетает финансовые консультационные услуги с цифровым банковским опытом, создавая новую синергию между цифровыми каналами и физическими филиалами, при этом позиционируя филиал как центр современного финансового консультирования и цифрового банковского руководства.
Банк также управляет круглосуточным контактным центром, предоставляющим постоянную клиентскую поддержку, включая помощь с цифровыми банковскими инструментами и оперативное решение клиентских запросов.
Банк Converse также представил переработанный цифровой путь кредитования, значительно сократив время, необходимое для обработки кредитов. Взаимодействия с клиентами, включая договорные процессы, теперь проводятся в основном в цифровом формате, в то время как Converse Next полностью работает без бумаги.
Основываясь на этом достижении, Банк Converse продолжит продвигать свою программу цифровой трансформации, инвестируя в инновации, расширяя свои цифровые услуги и каналы доставки, чтобы предоставить клиентам более удобный, безопасный и персонализированный банковский опыт.