Քննարկվել են Հայաստան-Բոլիվիա համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Ուրուգվայում ՀՀ դեսպան Մարիամ Գևորգյանը հանդիպում է ունեցել Բոլիվիայի արտաքին հարաբերությունների նախարարի տեղակալ Կարլոս Պասի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարները՝ ընդգծելով քաղաքական երկխոսության խորացման, տնտեսական համագործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև՝ միջազգային հարթակներում փոխգործակցության ամրապնդման կարևորությունը:
ՀՀ դեսպանն ու Բոլիվիայի արտաքին հարաբերությունների նախարարի տեղակալն անդրադարձել են նաև Հայաստանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովին՝ երկուստեք ընդգծելով միջազգային համագործակցության կարևորությունը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են համատեղ աշխատանքը շարունակելու պատրաստակամությունը՝ երկու երկրների միջև բարեկամական կապերի հետագա ամրապնդմանը նպաստելու նպատակով:

Prospects for Armenia-Bolivia Cooperation Discussed
The Armenian Ambassador to Uruguay, Mariam Gevorgyan, met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of Bolivia, Carlos Pasi. During the meeting, the parties discussed the prospects for developing cooperation between the two countries, emphasizing the importance of deepening political dialogue, expanding economic cooperation, and strengthening interaction on international platforms.
The Armenian ambassador and the Bolivian deputy foreign minister also addressed the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity, which will take place in Armenia, highlighting the importance of international cooperation.
At the end of the meeting, the parties reaffirmed their readiness to continue joint work to further strengthen friendly ties between the two countries.