Քննարկվել են Հայաստան-Բոլիվիա համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Ուրուգվայում ՀՀ դեսպան Մարիամ Գևորգյանը հանդիպում է ունեցել Բոլիվիայի արտաքին հարաբերությունների նախարարի տեղակալ Կարլոս Պասի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարները՝ ընդգծելով քաղաքական երկխոսության խորացման, տնտեսական համագործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև՝ միջազգային հարթակներում փոխգործակցության ամրապնդման կարևորությունը:
ՀՀ դեսպանն ու Բոլիվիայի արտաքին հարաբերությունների նախարարի տեղակալն անդրադարձել են նաև Հայաստանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովին՝ երկուստեք ընդգծելով միջազգային համագործակցության կարևորությունը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են համատեղ աշխատանքը շարունակելու պատրաստակամությունը՝ երկու երկրների միջև բարեկամական կապերի հետագա ամրապնդմանը նպաստելու նպատակով:

Посол Армении в Уругвае Мариам Геворгян встретилась с заместителем министра иностранных дел Боливии Карлосом Паси. В ходе встречи стороны обсудили перспективы развития сотрудничества между двумя странами, подчеркнув важность углубления политического диалога, расширения экономического сотрудничества, а также укрепления взаимодействия на международных платформах.
Посол Армении и заместитель министра иностранных дел Боливии также обсудили 17-ю Конференцию сторон Конвенции о биологическом разнообразии, которая пройдет в Армении, подчеркнув важность международного сотрудничества.
В завершение встречи стороны подтвердили готовность продолжать совместную работу для дальнейшего укрепления дружеских связей между двумя странами.