Կազախստանի դեսպանը ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում
Դեսպան Բոլատ Իմանբաևը, ով ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում, հանդիպել է Հայաստանի խորհրդարանի արտաքին կապերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարкиս Հանդանյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ նշել են երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջև բարձր մակարդակի փոխգործակցությունը, ընդգծելով միջպառլամենտական համագործակցության կարևորությունը՝ Կազախստանի և Հայաստանի հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար:
Նրանք նշել են, որ կանոնավոր կապերն ու կառուցողական երկխոսությունը պառլամենտների միջև նպաստում են քաղաքական փոխգործակցությանը և համատեղ նախաձեռնությունների իրականացմանը:
Հայաստանը պատրաստվում է վավերացնել Կազախստանի հետ "Գաղտնի տեղեկատվության փոխանակման, օգտագործման, պահպանման և պաշտպանության մասին" համաձայնագիրը:

Посол Казахстана завершает миссию в Армении
Посол Болат Иманбаев, завершающий свою миссию в Армении, провел встречу с председателем постоянной комиссии по внешним связям армянского парламента Саркисом Ханданяном:
В ходе беседы стороны с удовлетворением отметили высокий уровень взаимодействия между законодательными органами двух стран, подчеркнув важную роль межпарламентского сотрудничества в дальнейшем укреплении казахско-армянских отношений:
Регулярные контакты и конструктивный диалог между парламентами способствуют развитию политического взаимодействия и реализации совместных инициатив:
Армения готовится ратифицировать соглашение с Казахстаном "Об обмене, использовании, хранении и защите секретной информации".