Կազախստանի դեսպանը ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում
Դեսպան Բոլատ Իմանբաևը, ով ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում, հանդիպել է Հայաստանի խորհրդարանի արտաքին կապերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարкиս Հանդանյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ նշել են երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջև բարձր մակարդակի փոխգործակցությունը, ընդգծելով միջպառլամենտական համագործակցության կարևորությունը՝ Կազախստանի և Հայաստանի հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար:
Նրանք նշել են, որ կանոնավոր կապերն ու կառուցողական երկխոսությունը պառլամենտների միջև նպաստում են քաղաքական փոխգործակցությանը և համատեղ նախաձեռնությունների իրականացմանը:
Հայաստանը պատրաստվում է վավերացնել Կազախստանի հետ "Գաղտնի տեղեկատվության փոխանակման, օգտագործման, պահպանման և պաշտպանության մասին" համաձայնագիրը:

Ambassador Bolat Imanbaev, who is completing his mission in Armenia, met with the Chairman of the Armenian Parliament's Permanent Commission on Foreign Relations, Sarkis Handanyan:
During the conversation, both sides noted with satisfaction the high level of interaction between the legislative bodies of the two countries, emphasizing the important role of inter-parliamentary cooperation in further strengthening Kazakh-Armenian relations:
Regular contacts and constructive dialogue between the parliaments contribute to the development of political interaction and the implementation of joint initiatives:
Armenia is preparing to ratify the agreement with Kazakhstan on "Exchange, Use, Storage, and Protection of Classified Information".