Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության աշխատակիցները, քաղաքացիներից ստացված թեժ գծի ահազանգի հիման վրա, այցելել են Կենտրոն վարչական շրջանի Անտառային փողոցի 124 հասցեում իրականացվող շինարարական աշխատանքների վայր և արձանագրել, որ այն չի համապատասխանում շինհրապարակների կահավորման և կազմակերպման պարտադիր նորմերին:
Մասնավորապես, շինհրապարակում բացակայում են փոշենվազեցման համար նախատեսված ջրային թնդանոթները, ինչպես նաև մեքենաների և անվադողերի լվացման կետերը: Կառուցապատողը կենթարկվի վարչական պատասխանատվության:
Երևանի քաղաքապետարանը մեկ անգամ ևս զգուշացնում է կառուցապատողներին պահպանել անհրաժեշտ կանոնները՝ հակառակ դեպքում համայնքը կգնա նաև շինթույլտվության չեղարկման:

Construction works halted on Antaran street
Employees of the Yerevan Municipality's Urban Development and Land Control Department visited the construction site at 124 Antaran Street in the Central Administrative District based on signals received from citizens and recorded that it does not comply with the mandatory norms for the arrangement and organization of construction sites:
In particular, the construction site lacks water cannons for dust suppression, as well as washing points for vehicles and tires. The developer will be subjected to administrative liability:
The Yerevan Municipality once again warns developers to adhere to the necessary rules; otherwise, the community will also proceed to revoke the construction permit: