Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության աշխատակիցները, քաղաքացիներից ստացված թեժ գծի ահազանգի հիման վրա, այցելել են Կենտրոն վարչական շրջանի Անտառային փողոցի 124 հասցեում իրականացվող շինարարական աշխատանքների վայր և արձանագրել, որ այն չի համապատասխանում շինհրապարակների կահավորման և կազմակերպման պարտադիր նորմերին:
Մասնավորապես, շինհրապարակում բացակայում են փոշենվազեցման համար նախատեսված ջրային թնդանոթները, ինչպես նաև մեքենաների և անվադողերի լվացման կետերը: Կառուցապատողը կենթարկվի վարչական պատասխանատվության:
Երևանի քաղաքապետարանը մեկ անգամ ևս զգուշացնում է կառուցապատողներին պահպանել անհրաժեշտ կանոնները՝ հակառակ դեպքում համայնքը կգնա նաև շինթույլտվության չեղարկման:

Приостановлены строительные работы на улице Антарян
Сотрудники управления градостроительства и земельного контроля мэрии Еревана, на основании сигналов, полученных от граждан, посетили строительную площадку по адресу улица Антарян, 124 в Центральном административном районе и зафиксировали, что она не соответствует обязательным нормам оформления и организации строительных площадок:
В частности, на строительной площадке отсутствуют водяные пушки для уменьшения пыли, а также пункты для мойки автомобилей и шин. Застройщик будет привлечен к административной ответственности:
Мэрия Еревана еще раз предупреждает застройщиков соблюдать необходимые правила, в противном случае община также примет решение о аннулировании разрешения на строительство: