Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահը շնորհավորել և աշխատանքի առաջարկ է արել ՃՇՀԱՀ շրջանավարտներին
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը ներկա է եղել Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը: Նա շնորհավորել է շրջանավարտներին հարազատ կրթօջախից դեպի քաղաքաշինության մեծ ընտանիք մուտք գործելու առթիվ և հանձնել է Շինարարության ֆակուլտետը գերազանցությամբ ավարտածների դիպլոմները:
«Ստանալով դիպլոմները դուք ձեռք եք բերում ոչ միայն գիտելիքով զինվելու ձեր ջանքերի վկայականը, այլ նաև աշխատաշուկայում ձեր մասնագիտական ուղու անցաթուղթն ու կարիերայի աճի հիմնաքարը, և այդ անցաթուղթ-երաշխավորագիրը ձեզ է տալիս ավելի քան 100-ամյա ավանդույթներ ունեցող համալսարանը»,-նշել է Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ, ՃՇՀԱՀ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը:
Նա շնորհավորել և շնորհակալություն է հայտնել նաև համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին նվիրման համար, իսկ նորավարտ մասնագետներին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի բեմահարթակից աշխատանքի առաջարկ արել:
«Մեր երկիրն այսօր քաղաքաշինական ծավալուն և ակտիվ գործընթացների փուլում է։ «300 դպրոց, 500 մանկապարտեզ» կառավարության հայտնի ծրագրի ավարտի նախաշեմին մեկնարկել է երկրորդ փուլը։ Շարունակվում է մարզական ու առողջապահական կենտրոնների ստեղծումը։ Անշրջելի է քաղաքաշինության ոլորտի թվայնացումը, որակի նշաձողի բարձրացումը։ Առաջիկայում կարևորագույն քայլ է լինելու ՀՀ տարաբնակեցման և տարածքի կազմակերպման գլխավոր նախագծի մշակումը, կանաչ և կայուն քաղաքաշինության լուծումների ներդրումը։ Այս բոլոր ուղղություններում մենք ունենք թարմ մտքի, ժամանակակից տեխնոլոգիաների և համարձակ մոտեցումների կարիք՝ ձեր կարիքը։ Դիմե՛ք և փորձե՛ք ձեր ուժերը»,-կոչ է արել Եղիազար Վարդանյանը:

Председатель Комитета градостроительства поздравил и предложил работу выпускникам НСАХ
Председатель Комитета градостроительства Егиазар Варданян присутствовал на торжественной церемонии вручения дипломов выпускникам Национального университета архитектуры и строительства Армении. Он поздравил выпускников с вступлением в большую семью градостроительства и вручил дипломы тем, кто закончил факультет строительства с отличием.
«Получив дипломы, вы получаете не только свидетельство ваших усилий по вооружению знаниями, но и пропуск на ваш профессиональный путь на рынке труда и основу для карьерного роста, и этот пропуск-гарантия вам дает университет с более чем 100-летними традициями», - отметил председатель Комитета градостроительства, председатель попечительского совета НСАХ Егиазар Варданян.
Он также поблагодарил профессорско-преподавательский состав университета за преданность, а новым специалистам предложил работу с сцены спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна.
«Наша страна сегодня находится на этапе масштабных и активных процессов в градостроительстве. На пороге завершения известной программы правительства «300 школ, 500 детских садов» начался второй этап. Продолжается создание спортивных и оздоровительных центров. Необратима цифровизация в сфере градостроительства, повышение стандартов качества. В ближайшее время важным шагом станет разработка главного проекта по расселению и организации территории Армении, внедрение зеленых и устойчивых решений в градостроительстве. Во всех этих направлениях нам нужны свежие идеи, современные технологии и смелые подходы - ваша помощь. Обращайтесь и пробуйте свои силы», - призвал Егиазар Варданян.