Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահը շնորհավորել և աշխատանքի առաջարկ է արել ՃՇՀԱՀ շրջանավարտներին
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը ներկա է եղել Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը: Նա շնորհավորել է շրջանավարտներին հարազատ կրթօջախից դեպի քաղաքաշինության մեծ ընտանիք մուտք գործելու առթիվ և հանձնել է Շինարարության ֆակուլտետը գերազանցությամբ ավարտածների դիպլոմները:
«Ստանալով դիպլոմները դուք ձեռք եք բերում ոչ միայն գիտելիքով զինվելու ձեր ջանքերի վկայականը, այլ նաև աշխատաշուկայում ձեր մասնագիտական ուղու անցաթուղթն ու կարիերայի աճի հիմնաքարը, և այդ անցաթուղթ-երաշխավորագիրը ձեզ է տալիս ավելի քան 100-ամյա ավանդույթներ ունեցող համալսարանը»,-նշել է Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ, ՃՇՀԱՀ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը:
Նա շնորհավորել և շնորհակալություն է հայտնել նաև համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին նվիրման համար, իսկ նորավարտ մասնագետներին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի բեմահարթակից աշխատանքի առաջարկ արել:
«Մեր երկիրն այսօր քաղաքաշինական ծավալուն և ակտիվ գործընթացների փուլում է։ «300 դպրոց, 500 մանկապարտեզ» կառավարության հայտնի ծրագրի ավարտի նախաշեմին մեկնարկել է երկրորդ փուլը։ Շարունակվում է մարզական ու առողջապահական կենտրոնների ստեղծումը։ Անշրջելի է քաղաքաշինության ոլորտի թվայնացումը, որակի նշաձողի բարձրացումը։ Առաջիկայում կարևորագույն քայլ է լինելու ՀՀ տարաբնակեցման և տարածքի կազմակերպման գլխավոր նախագծի մշակումը, կանաչ և կայուն քաղաքաշինության լուծումների ներդրումը։ Այս բոլոր ուղղություններում մենք ունենք թարմ մտքի, ժամանակակից տեխնոլոգիաների և համարձակ մոտեցումների կարիք՝ ձեր կարիքը։ Դիմե՛ք և փորձե՛ք ձեր ուժերը»,-կոչ է արել Եղիազար Վարդանյանը:

Head of the Urban Development Committee Congratulates and Offers Jobs to Graduates of the National University of Architecture and Construction
News | 2026/07/25 23:03
Eghiazary Vardanyan congratulated the graduates and offered them jobs.
The Head of the Urban Development Committee, Eghiazary Vardanyan, attended the graduation ceremony of the National University of Architecture and Construction of Armenia. He congratulated the graduates on entering the great family of urban development and handed diplomas to those who graduated with honors from the Faculty of Construction.
“By receiving diplomas, you obtain not only a certificate of your efforts to arm yourselves with knowledge but also a ticket to your professional path in the labor market and a foundation for career growth, and this ticket-guarantee is provided by a university with more than 100 years of tradition,” noted Eghiazary Vardanyan, the Head of the Urban Development Committee and Chairman of the Board of Trustees of the National University of Architecture and Construction.
He also expressed gratitude to the university's faculty for their dedication and offered jobs to the new specialists from the stage of the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex.
“Our country is currently in a phase of extensive and active processes in urban development. On the brink of completing the government’s well-known program “300 schools, 500 kindergartens,” the second phase has begun. The creation of sports and health centers continues. The digitalization of the urban development sector is irreversible, and quality standards are being raised. An important step ahead will be the development of the main project for the resettlement and organization of the territory of Armenia, as well as the implementation of green and sustainable solutions in urban development. In all these areas, we need fresh ideas, modern technologies, and bold approaches - we need you. Apply and try your strengths,” called Eghiazary Vardanyan.
This year, the National University of Architecture and Construction of Armenia graduated 962 students.