Իրավապահները շարունակում են գործողություններ իրականացնել կալանավորված գործարար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Առինջ մոլում»: Միևնույն ժամանակ տոնավաճառի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով պարզաբանել՝ ինչու են իրավապահները կապարակնքել տաղավարները։
Տեղում ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացած:
Ավելի քան 20 տաղավարները կապարակնքել են երկուշաբթի օրը. այդ օրերին մոլը չի աշխատում։
Աշխատակիցների ու տաղավարների վարձակալների պնդմամբ՝ որևէ պարզաբանում չեն ստացել, ոչ էլ ծանուցել են կապարակնքման մասին, իսկ իրենք անձնական իրեր ունեն ներսում՝ անձնագիր, ավտոմեքենայի բանալի և այլն։ Տուժում են բիզնեսները, որոնք փաստորեն արդեն 3-րդ օրն է՝ չեն աշխատում։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները պատմում են՝ զրույցների մակարդակով լսել են՝ պատճառը գուցե իրենց տաղավարների վրայով անցնող բարձրավոլտ էլեկտրականության լարն է։ Հարցնում են՝ մի՞թե միայն հիմա են իրավապահները նկատել, հավաքվածները մատնացույց են անում տարածքի այլ շինություններ, որոնք նույնպես բարձրավոլտ էլեկտրականության գծի տակ են գտնվում։
Քննչական կոմիտեն դեռ որևէ մանրամասն չի ներկայացրել, թե ինչ են փնտրում Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող այս բիզնեսում և ինչ գործողություն են իրականացնում տեղում:
ԲՀԿ առաջնորդին պատկանող այլ ընկերություններ ևս կապարակնքված են, աշխատակիցներն էլ փաստացի հարկադիր պարապուրդի մեջ: Ավելի վաղ իրավապահ կառույցից «Ազատությանը» գրավոր հայտնել էին, որ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող ընկերությունները կապարակնքվել են «վարութային գործողությունների և գույքագրման նպատակով»՝ առանց որևէ այլ հավելյալ մանրամասների:

Law enforcement continues operations at arrested businessman Gagik Tsarukyan's family-owned 'Arinj Mall'. Meanwhile, employees of the market are holding a protest demanding clarification on why law enforcement has sealed the stalls.
Police forces are concentrated on the site:
More than 20 stalls were sealed on Monday. The mall has not been operational during these days.
Employees and stall renters claim they have not received any explanations or notifications regarding the sealing, and they have personal belongings inside, including passports, car keys, etc. Businesses are suffering as they have effectively not operated for the third day.
Protest participants report hearing that the reason might be the high-voltage power line running over their stalls. They question why law enforcement has only now noticed this and point out other buildings in the area that are also under high-voltage power lines.
The Investigative Committee has not yet provided any details on what they are searching for in this business owned by Tsarukyan's family and what actions are being carried out on-site.
Other companies owned by the leader of the BHK have also been sealed, and employees are effectively on forced leave. Earlier, law enforcement had informed 'Azatutyun' in writing that the companies belonging to Tsarukyan's family were sealed 'for financial operations and inventory purposes' without any further details.