Իրանն ասում է, որ ԱՄՆ վերջին հարվածները վնասել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, իսկ ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարությունը հայտարարել է, որ ավարտել է Իրանի վրա իր վեցերորդ անընդմեջ գիշերային հարվածները, հարվածելով բազմաթիվ ռազմական թիրախների:
Իրանի իշխանությունները պնդում են, որ վերջին հարվածները հասցվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին, և նրանք հայտարարել են, որ հարձակվել են ԱՄՆ ռազմական ուժերի վրա Սիրիայում և Բահրեյնում:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պնդում է, որ պատերազմը Իրանի դեմ ընթանում է հաջողությամբ, նշելով, որ ամերիկացիները "շուտով կտեսնեն այդ աշխատանքի պտուղները":
Իրանի հեղափոխական գվարդիան հայտարարել է, որ հարձակվել է ԱՄՆ հրամանատարական կենտրոնի վրա Սիրիայի ալ-Թանֆ շրջանում:
Իրանի պետական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ ԱՄՆ օդային հարվածները սպանել են ութ մարդու և վիրավորել 20-ին:
Բահրեյնում օդային հարձակման ազդանշաններ են ակտիվացվել, իսկ երկրի պաշտպանության ուժերը հայտարարել են, որ խափանել են Իրանից եկած մի քանի օդային հարձակումներ:
Թրամփը հայտարարել է, որ եթե Իրանը չվերադառնա բանակցությունների սեղանի, ապա ԱՄՆ-ն պատրաստվում է հարվածել Իրանի կամուրջներին և էներգետիկ օբյեկտներին:

Иран заявил, что последние удары США нанесли ущерб гражданской инфраструктуре, в то время как Центральное командование США сообщило о завершении своей шестой подряд ночи ударов по Ирану, поразив десятки военных объектов.
Иранские власти утверждают, что последние атаки США поразили гражданскую инфраструктуру, и они заявили, что атаковали американские военные силы в Сирии и Бахрейне.
Президент США Дональд Трамп настаивает на том, что война с Ираном идет успешно, заявляя, что американцы "скоро увидят плоды этой работы".
Революционная гвардия Ирана сообщила, что атаковала американский командный центр в сирийском районе аль-Танф.
Иранские государственные СМИ сообщают, что американские воздушные удары убили восемь человек и ранили 20.
В Бахрейне были активированы сирены воздушной тревоги, и силы обороны страны заявили, что перехватили несколько воздушных атак из Ирана.
Трамп заявил, что если Иран не вернется к переговорам, США готовы нанести удары по иранским мостам и энергетическим объектам.