Իրանն ու Հայաստանը համաձայնել են ստեղծել համատեղ մասնագիտացված աշխատանքային խումբ էներգետիկ ոլորտում համագործակցության զարգացման համար, ուշադրություն դարձնելով բնական գազի առևտուրին:
Այս մասին հաղորդում է Tasnim News Agency:
Հանդիպման ընթացքում, որը տեղի է ունեցել Թեհրանում, Իրանայի նավթի նախարար Մոհսեն Պակնեջադը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին Իրանի աջակցության համար դժվար ժամանակներում և հաստատել Թեհրանի պատրաստակամությունը ամրապնդել համագործակցությունը:
Պակնեջադը նշել է, որ կողմերը քննարկել են էներգետիկ ոլորտում բազմաթիվ հնարավոր նախագծեր, այդ թվում՝ երկկողմ առևտրի ընդլայնումը, ինժեներական ծառայությունների արտահանումը, նավթամշակման գործարանի կառուցումը:

Иран предложил Армении новый проект по расширению экспорта природного газа
Иран и Армения договорились создать совместную специализированную рабочую группу для развития сотрудничества в энергетической сфере, уделив особое внимание торговле природным газом:
Об этом сообщает Tasnim News Agency:
На встрече, состоявшейся в Тегеране, министр нефти Ирана Мохсен Пакнежад поблагодарил Армению за поддержку Ирана в трудные времена и подтвердил готовность Тегерана укреплять сотрудничество:
Пакнежад отметил, что стороны рассмотрели широкий круг потенциальных проектов в энергетической сфере, включая расширение двусторонней торговли, экспорт инженерно-технических услуг: