Իրանը հայտարարել է, որ դադարեցրել է վրեժխնդիր հարձակումները, քանի որ ԱՄՆ-ն երկու գիշեր շարունակ դադարեցրել է օդային հարձակումները՝ դիվանագիտական բանակցությունների շարունակման համար։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել նոր ռազմական գործողություններ, մինչդեռ Իրանի պաշտոնյաները զգուշացնում են, որ հակամարտությունը կարող է ընդլայնվել, եթե ԱՄՆ-ի հարձակումները շարունակվեն։
Հակամարտության լարվածությունը մնում է բարձր՝ Հորմուզի նեղուցում և Կարմիր ծովում, որտեղ Հութի ապստամբների գործունեությունը և առևտրային խոչընդոտները շարունակում են սպառնալ գլոբալ էներգետիկ շուկաներին։
Իրանի ռազմական գերատեսչությունը նախազգուշացրել է, որ պատերազմը կարող է ավելի լայնանալ, եթե ԱՄՆ-ն որոշի վերականգնել հարձակումները։

Iran has announced it has halted retaliatory attacks as the U.S. paused airstrikes for two consecutive nights to allow diplomatic negotiations to continue. President Trump has not ruled out renewed military action, while Iranian officials warn the conflict could expand if U.S. attacks resume.
Tensions remain high around the Strait of Hormuz and the Red Sea, with Houthi activity and shipping disruptions continuing to threaten global energy markets.
Iran's military warned that the war could widen even further if the U.S. chooses to restart its attacks.