Իրանը հայտարարել է, որ դադարեցրել է վրեժխնդիր հարձակումները, քանի որ ԱՄՆ-ն երկու գիշեր շարունակ դադարեցրել է օդային հարձակումները՝ դիվանագիտական բանակցությունների շարունակման համար։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել նոր ռազմական գործողություններ, մինչդեռ Իրանի պաշտոնյաները զգուշացնում են, որ հակամարտությունը կարող է ընդլայնվել, եթե ԱՄՆ-ի հարձակումները շարունակվեն։
Հակամարտության լարվածությունը մնում է բարձր՝ Հորմուզի նեղուցում և Կարմիր ծովում, որտեղ Հութի ապստամբների գործունեությունը և առևտրային խոչընդոտները շարունակում են սպառնալ գլոբալ էներգետիկ շուկաներին։
Իրանի ռազմական գերատեսչությունը նախազգուշացրել է, որ պատերազմը կարող է ավելի լայնանալ, եթե ԱՄՆ-ն որոշի վերականգնել հարձակումները։

Иран заявил, что приостановил ответные атаки, в то время как США приостановили авиаудары на две ночи, чтобы дать возможность для продолжения дипломатических переговоров. Президент Трамп не исключает возобновления военных действий, в то время как иранские чиновники предупреждают, что конфликт может расшириться, если США возобновят атаки.
Напряженность остается высокой вокруг Ормузского пролива и Красного моря, где активность хуситов и сбои в судоходстве продолжают угрожать глобальным энергетическим рынкам.
Военное ведомство Ирана предупредило, что война может расшириться еще больше, если США решат возобновить свои атаки.