Իրանը և Հայաստանը համատեղ մասնագիտացված աշխատանքային խումբ կստեղծեն էներգետիկայի ոլորտում՝ կենտրոնանալով գազի առևտրի վրա, հայտնում է իրանական Mehr-ը:
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ համաձայնագրի մասին հայտարարվել է Իրանի նավթի նախարար Մոհսեն Պակնեջադի և Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի միջև շաբաթ օրը Թեհրանում կայացած հանդիպումից հետո:
Ձեռք բերված համաձայնագրի մասին հայկական կողմը դեռ չի հաղորդել: Խուդաթյանը միայն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառմամբ հայտնել, որ Իրանի կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Իրանի Նավթի նախարար Մոհսեն Փաքնեժադիին՝ կից հրապարակելով տեսանյութ:

Iran and Armenia will establish a joint specialized working group in the energy sector, focusing on gas trade, reports the Iranian Mehr news agency.
According to the outlet, the announcement about the agreement was made following a meeting between Iran's Oil Minister Mohsen Paknejadi and Armenia's Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan on Saturday in Tehran.
The Armenian side has not yet reported on the reached agreement. Khudatyan only mentioned on his Facebook page that during his working visit to Iran, he met with Iran's Oil Minister Mohsen Paknejadi, sharing a video from the meeting.