Իրանը և Հայաստանը համատեղ մասնագիտացված աշխատանքային խումբ կստեղծեն էներգետիկայի ոլորտում՝ կենտրոնանալով գազի առևտրի վրա, հայտնում է իրանական Mehr-ը:
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ համաձայնագրի մասին հայտարարվել է Իրանի նավթի նախարար Մոհսեն Պակնեջադի և Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի միջև շաբաթ օրը Թեհրանում կայացած հանդիպումից հետո:
Ձեռք բերված համաձայնագրի մասին հայկական կողմը դեռ չի հաղորդել: Խուդաթյանը միայն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառմամբ հայտնել, որ Իրանի կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Իրանի Նավթի նախարար Մոհսեն Փաքնեժադիին՝ կից հրապարակելով տեսանյութ:

Иран и Армения создадут совместную специализированную рабочую группу в энергетической сфере
Иран и Армения создадут совместную специализированную рабочую группу в энергетической сфере, сосредоточив внимание на торговле газом, сообщает иранское агентство Mehr.
Согласно информации, соглашение было объявлено после встречи министра нефти Ирана Мохсена Пакнежади и министра территориального управления и инфраструктуры Армении Давида Худатяна, состоявшейся в субботу в Тегеране.
О достигнутом соглашении армянская сторона пока не сообщила. Худатян лишь отметил на своей странице в Facebook, что во время рабочей поездки в Иран встретился с министром нефти Ирана Мохсеном Пакнежади, прикрепив видео.