Ինդոնեզիայի պետական հեռահաղորդակցման ընկերությունը մտածում է վաճառել $830 միլիոն կառավարման վենչուրային բաժինը
Լուրեր | 2026/07/30 22:50
TelkomMetra-ն գնահատում է MDI Ventures-ի վաճառքը
Ինդոնեզիայի ամենամեծ պետական հեռահաղորդակցման կոնգլոմերատի միավորը, TelkomMetra-ն, մտածում է վաճառել MDI Ventures-ը, ըստ աղբյուրների:
MDI Ventures-ը Ինդոնեզիայի ամենամեծ կորպորատիվ վենչուրային կապիտալի ընկերություններից մեկն է, որի ընդհանուր կառավարման ակտիվները կազմում են $830 միլիոն:
TelkomMetra-ն չի պատասխանել CNBC-ի հարցմանը, իսկ MDI Ventures-ը նշել է, որ «այս պահին մենք չենք կարող մեկնաբանել կամ բացահայտել որևէ տեղեկություն այս հարցերի վերաբերյալ»:
TelkomMetra-ն, որը հանդիսանում է PT Telkom Indonesia (Persero)-ի դուստր ձեռնարկությունը, «գնահատում է տարբեր ռազմավարական կորպորատիվ գործողությունների» հնարավորությունները MDI Ventures-ի համար, այդ թվում՝ վաճառքը:
MDI Ventures-ը Ինդոնեզիայի ամենակտիվ պետական-backed տեխնոլոգիական ներդրողներից մեկն է, որի պորտֆոլիոյում ավելի քան 80 ընկերություն է, այդ թվում՝ 6 unicorn:
MDI Ventures-ի հնարավոր վաճառքը տեղի է ունենում նախկին ղեկավարների նկատմամբ կոռուպցիոն դատավճռի ֆոնին, որոնք մեղադրվում են TaniHub Group-ում ներդրում կատարելու համար:
Ինդոնեզիայի «պետական կորուստների» դոկտրինը նշանակում է, որ պետական ընկերությունների կողմից կատարված վատ ներդրումները կարող են քրեական գործերի առարկա դառնալ:

Государственный телеком Индонезии рассматривает продажу венчурного подразделения на сумму 830 миллионов долларов
Новости | 2026/07/30 22:50
TelkomMetra оценивает продажу MDI Ventures
Подразделение крупнейшего государственного телекоммуникационного конгломерата Индонезии, TelkomMetra, рассматривает возможность продажи MDI Ventures, согласно источникам:
MDI Ventures является одной из крупнейших корпоративных венчурных капитальных компаний в Индонезии с общими активами под управлением в 830 миллионов долларов:
TelkomMetra не ответила на запрос CNBC, а MDI Ventures заявила, что «в данный момент мы не можем комментировать или раскрывать какую-либо информацию по этим вопросам»:
TelkomMetra, дочерняя компания PT Telkom Indonesia (Persero), «оценивает различные альтернативные стратегические корпоративные действия» для MDI Ventures, включая продажу:
MDI Ventures является одним из самых активных государственных инвесторов в технологии Индонезии с портфелем более 80 компаний, включая 6 единорогов:
Возможная продажа MDI Ventures происходит на фоне коррупционного приговора в отношении двух его бывших руководителей, обвиняемых в инвестициях в TaniHub Group:
Доктрина «государственных потерь» в Индонезии означает, что плохие инвестиции со стороны государственных компаний могут стать предметом уголовного дела: