Idram և IDBank — կողքին նորարարական գաղափարների Seaside Startup Summit-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ Այս տարի Seaside Startup Summit-ը կրկին միավորել է նորարարական լուծումներ փնտրող ստարտափները և արդեն կայացած մեծ բիզնեսի ներկայացուցիչներին:
Idram և IDBank մենթորները աջակցել են սկսնակ ստարտափերին, օգնելով նրանց հաղթահարել զարգացման դժվարին ճանապարհը, պատասխանելով մտահոգիչ հարցերին և գտնելով նորարարական լուծումներ ստարտափների զարգացման համար:
Idram և IDBank-ի գլխավոր գործընկերների և թվային վճարային նախագծերի բաժնի ղեկավար Ալբերտ Տունյանը, ՄՍԲ-ների ներգրավման բաժնի ղեկավար Ագվան Աբրահամյանը և կորպորատիվ բիզնես-պրոցեսների և թիմի զարգացման ղեկավար Այք Մուրադյանը վստահություն են հայտնել, որ շատ հետաքրքիր գաղափարներ շուտով կհայտնվեն հայկական շուկայում:
«Կարևոր է ոչ միայն սիրել սեփական նորարարությունները, այլև հատուկ ուշադրություն դարձնել հաճախորդների բավարարվածությանը: Հաճախ հիմնադիրները այնքան են տարվում արտադրանքի ստեղծմամբ, որ վաճառքները երկրորդ պլան են մղվում: Ուրախալի է, որ այսօր ստարտափները越来越多 ուշադրություն են դարձնում վաճառքներին, ինչը հաջողության գլխավոր երաշխիքն է»,- նշել են ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Seaside Startup Summit-ի շրջանակներում IDBank-ի թվային բանկինգի տնօրեն և վարչության անդամ Սերգեյ Արաքելյանը մտել է ժյուրիի կազմ, անձամբ լսելով և գնահատելով ավելի քան 10 ստարտափների պիչերը:
Միջոցառման և ներկայացված գաղափարների մասին մեկնաբանելով, Սերգեյ Արաքելյանը ընդգծել է, որ Seaside Startup Summit-ում մասնակցելը լավագույն հնարավորություն է IDBank-ի համար նորագույն ստարտափների հետ ծանոթանալու:

ЕРЕВАН, 3 августа. /АРКА/. В этом году Seaside Startup Summit вновь объединил стартапы, находящиеся в поиске инновационных решений, и представителей уже состоявшегося крупного бизнеса.
Менторы Idram и IDBank поддержали начинающих стартаперов, помогая им преодолеть сложный путь развития, отвечая на волнующие вопросы и находя инновационные решения для развития стартапов, сообщает пресс-служба IDBank-а.
Руководитель отдела ключевых партнеров и цифровых платежных проектов Idram и IDBank Альберт Тунян, руководитель отдела по привлечению МСБ Агван Абраамян и руководитель по корпоративным бизнес-процессам и развитию команды Айк Мурадян выразили уверенность в том, что многие из интересных идей в ближайшее время выйдут на армянский рынок.
«Важно не только влюбляться в собственные инновации, но и уделять особое внимание удовлетворённости клиентов. Часто основатели настолько увлекаются созданием продукта, что продажи отходят на второй план. Приятно отметить, что сегодня стартапы уделяют всё больше внимания продажам, что и является главным залогом успеха», — отметили представители компаний.
В рамках Seaside Startup Summit директор по цифровому банкингу и член правления IDBank Сергей Аракелян вошел в состав жюри, лично выслушав и оценив питчи более 10 стартапов.
Комментируя мероприятие и представленные идеи, Сергей Аракелян подчеркнул, что участие в Seaside Startup Summit — это лучшая возможность для IDBank познакомиться с новейшими стартапами:
«Особо стоит отметить формат Саммита, который объединяет проекты из самых разных сфер. Особенно приятно видеть решения в финансовой сфере, основанные на искусственном интеллекте и современных технологических трендах»,- подчеркнул Сергей Аракелян.