Idram և IDBank — կողքին նորարարական գաղափարների Seaside Startup Summit-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ Այս տարի Seaside Startup Summit-ը կրկին միավորել է նորարարական լուծումներ փնտրող ստարտափները և արդեն կայացած մեծ բիզնեսի ներկայացուցիչներին:
Idram և IDBank մենթորները աջակցել են սկսնակ ստարտափերին, օգնելով նրանց հաղթահարել զարգացման դժվարին ճանապարհը, պատասխանելով մտահոգիչ հարցերին և գտնելով նորարարական լուծումներ ստարտափների զարգացման համար:
Idram և IDBank-ի գլխավոր գործընկերների և թվային վճարային նախագծերի բաժնի ղեկավար Ալբերտ Տունյանը, ՄՍԲ-ների ներգրավման բաժնի ղեկավար Ագվան Աբրահամյանը և կորպորատիվ բիզնես-պրոցեսների և թիմի զարգացման ղեկավար Այք Մուրադյանը վստահություն են հայտնել, որ շատ հետաքրքիր գաղափարներ շուտով կհայտնվեն հայկական շուկայում:
«Կարևոր է ոչ միայն սիրել սեփական նորարարությունները, այլև հատուկ ուշադրություն դարձնել հաճախորդների բավարարվածությանը: Հաճախ հիմնադիրները այնքան են տարվում արտադրանքի ստեղծմամբ, որ վաճառքները երկրորդ պլան են մղվում: Ուրախալի է, որ այսօր ստարտափները越来越多 ուշադրություն են դարձնում վաճառքներին, ինչը հաջողության գլխավոր երաշխիքն է»,- նշել են ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Seaside Startup Summit-ի շրջանակներում IDBank-ի թվային բանկինգի տնօրեն և վարչության անդամ Սերգեյ Արաքելյանը մտել է ժյուրիի կազմ, անձամբ լսելով և գնահատելով ավելի քան 10 ստարտափների պիչերը:
Միջոցառման և ներկայացված գաղափարների մասին մեկնաբանելով, Սերգեյ Արաքելյանը ընդգծել է, որ Seaside Startup Summit-ում մասնակցելը լավագույն հնարավորություն է IDBank-ի համար նորագույն ստարտափների հետ ծանոթանալու:

YEREVAN, August 3. /ARKA/. This year, the Seaside Startup Summit once again brought together startups seeking innovative solutions and representatives of established large businesses.
Mentors from Idram and IDBank supported budding entrepreneurs, helping them navigate the challenging development path by answering pressing questions and finding innovative solutions for startup growth, according to IDBank's press service.
Albert Tunyans, Head of Key Partnerships and Digital Payment Projects at Idram and IDBank, Agvan Abrahamyan, Head of SME Engagement, and Aik Muradyan, Head of Corporate Business Processes and Team Development, expressed confidence that many interesting ideas will soon enter the Armenian market.
“It is important not only to fall in love with your own innovations but also to pay special attention to customer satisfaction. Often, founders become so engrossed in product creation that sales take a back seat. It is pleasing to note that today startups are paying more attention to sales, which is the key to success,” said company representatives.
As part of the Seaside Startup Summit, Sergey Arakelyan, Director of Digital Banking and Board Member of IDBank, served on the jury, personally listening to and evaluating pitches from over 10 startups.
Commenting on the event and the ideas presented, Sergey Arakelyan emphasized that participation in the Seaside Startup Summit is the best opportunity for IDBank to get acquainted with the latest startups:
“It is particularly noteworthy that the Summit format brings together projects from various fields. It is especially gratifying to see solutions in the financial sector based on artificial intelligence and modern technological trends,” emphasized Sergey Arakelyan.