ԵՐԵՎԱՆ, 3 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Այս տարի Seaside Startup Summit-ը կրկին միավորեց նորաստեղծ ընկերությունները, որոնք փնտրում են նորարարական լուծումներ, և արդեն կայացած մեծ բիզնեսի ներկայացուցիչներին:
Մենթորներ Idram և IDBank աջակցեցին նորաստեղծ ընկերություններին, օգնելով նրանց հաղթահարել զարգացման բարդ ճանապարհը՝ պատասխանելով մտահոգիչ հարցերին և գտնելով նորարարական լուծումներ:
Idram և IDBank-ի գլխավոր գործընկերների և թվային վճարային նախագծերի ղեկավար Ալբերտ Թունյանի, ՄՍԲ ներգրավման բաժնի ղեկավար Ագվան Աբրահամյանի և կորպորատիվ բիզնես-պրոցեսների և թիմի զարգացման ղեկավար Այք Մուրադյանի կարծիքով, շատ հետաքրքիր գաղափարներ շուտով կհայտնվեն հայկական շուկայում:
«Կարևոր է ոչ միայն սիրել սեփական նորարարությունները, այլև հատուկ ուշադրություն դարձնել հաճախորդների գոհունակությանը: Հաճախ հիմնադիրները այնքան են հետաքրքրվում արտադրանքի ստեղծմամբ, որ վաճառքները երկրորդ պլան են մղվում: Հաճելի է նշել, որ այսօր նորաստեղծ ընկերությունները越来越多 ուշադրություն են դարձնում վաճառքներին, ինչը հաջողության գլխավոր երաշխիքն է»,- նշել են ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Seaside Startup Summit-ի շրջանակներում IDBank-ի թվային բանկինգի տնօրեն և խորհրդի անդամ Սերգեյ Արամյանը մտել է ժյուրիի կազմ, անձամբ լսելով և գնահատելով 10-ից ավելի նորաստեղծ ընկերությունների ներկայացումները:
Միջոցառման և ներկայացված գաղափարների վերաբերյալ մեկնաբանելով, Սերգեյ Արամյանը ընդգծել է, որ Seaside Startup Summit-ում մասնակցությունը լավագույն հնարավորությունն է IDBank-ի համար նորաստեղծ ընկերությունների հետ ծանոթանալու համար:

ЕРЕВАН, 3 августа. /АРКА/. В этом году Seaside Startup Summit вновь объединил стартапы, находящиеся в поиске инновационных решений, и представителей уже состоявшегося крупного бизнеса:
Менторы Idram и IDBank поддержали начинающих стартаперов, помогая им преодолеть сложный путь развития, отвечая на волнующие вопросы и находя инновационные решения:
Руководитель отдела ключевых партнеров и цифровых платежных проектов Idram и IDBank Альберт Тунян, руководитель отдела по привлечению МСБ Агван Абраамян и руководитель по корпоративным бизнес-процессам и развитию команды Айк Мурадян выразили уверенность в том, что многие из интересных идей в ближайшее время выйдут на армянский рынок:
«Важно не только влюбляться в собственные инновации, но и уделять особое внимание удовлетворённости клиентов. Часто основатели настолько увлекаются созданием продукта, что продажи отходят на второй план. Приятно отметить, что сегодня стартапы уделяют всё больше внимания продажам, что и является главным залогом успеха», - отметили представители компаний:
В рамках Seaside Startup Summit директор по цифровому банкингу и член правления IDBank Сергей Аракелян вошел в состав жюри, лично выслушав и оценив питчи более 10 стартапов:
Комментируя мероприятие и представленные идеи, Сергей Аракелян подчеркнул, что участие в Seaside Startup Summit - это лучшая возможность для IDBank познакомиться с новейшими стартапами:
«Особо стоит отметить формат Саммита, который объединяет проекты из самых разных сфер. Особенно приятно видеть решения в финансовой сфере, основанные на искусственном интеллекте и современных технологических трендах»,- подчеркнул Сергей Аракелян: