ԵՐԵՎԱՆ, 3 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Այս տարի Seaside Startup Summit-ը կրկին միավորեց նորաստեղծ ընկերությունները, որոնք փնտրում են նորարարական լուծումներ, և արդեն կայացած մեծ բիզնեսի ներկայացուցիչներին:
Մենթորներ Idram և IDBank աջակցեցին նորաստեղծ ընկերություններին, օգնելով նրանց հաղթահարել զարգացման բարդ ճանապարհը՝ պատասխանելով մտահոգիչ հարցերին և գտնելով նորարարական լուծումներ:
Idram և IDBank-ի գլխավոր գործընկերների և թվային վճարային նախագծերի ղեկավար Ալբերտ Թունյանի, ՄՍԲ ներգրավման բաժնի ղեկավար Ագվան Աբրահամյանի և կորպորատիվ բիզնես-պրոցեսների և թիմի զարգացման ղեկավար Այք Մուրադյանի կարծիքով, շատ հետաքրքիր գաղափարներ շուտով կհայտնվեն հայկական շուկայում:
«Կարևոր է ոչ միայն սիրել սեփական նորարարությունները, այլև հատուկ ուշադրություն դարձնել հաճախորդների գոհունակությանը: Հաճախ հիմնադիրները այնքան են հետաքրքրվում արտադրանքի ստեղծմամբ, որ վաճառքները երկրորդ պլան են մղվում: Հաճելի է նշել, որ այսօր նորաստեղծ ընկերությունները越来越多 ուշադրություն են դարձնում վաճառքներին, ինչը հաջողության գլխավոր երաշխիքն է»,- նշել են ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Seaside Startup Summit-ի շրջանակներում IDBank-ի թվային բանկինգի տնօրեն և խորհրդի անդամ Սերգեյ Արամյանը մտել է ժյուրիի կազմ, անձամբ լսելով և գնահատելով 10-ից ավելի նորաստեղծ ընկերությունների ներկայացումները:
Միջոցառման և ներկայացված գաղափարների վերաբերյալ մեկնաբանելով, Սերգեյ Արամյանը ընդգծել է, որ Seaside Startup Summit-ում մասնակցությունը լավագույն հնարավորությունն է IDBank-ի համար նորաստեղծ ընկերությունների հետ ծանոթանալու համար:

YEREVAN, August 3. /ARKA/. This year, the Seaside Startup Summit once again brought together startups seeking innovative solutions and representatives of established large businesses:
Mentors from Idram and IDBank supported emerging entrepreneurs, helping them navigate the challenging path of development by answering pressing questions and finding innovative solutions:
Albert Tunyans, Head of Key Partnerships and Digital Payment Projects at Idram and IDBank, Agvan Abrahamyan, Head of SME Engagement, and Aik Muradyan, Head of Corporate Business Processes and Team Development, expressed confidence that many interesting ideas will soon enter the Armenian market:
“It is important not only to fall in love with one’s innovations but also to pay special attention to customer satisfaction. Often, founders become so engrossed in creating a product that sales take a back seat. It is pleasing to note that today startups are paying more and more attention to sales, which is the main key to success,” the company representatives noted:
As part of the Seaside Startup Summit, Sergey Arakelyan, Director of Digital Banking and Board Member of IDBank, served on the jury, personally listening to and evaluating pitches from more than 10 startups:
Commenting on the event and the ideas presented, Sergey Arakelyan emphasized that participation in the Seaside Startup Summit is the best opportunity for IDBank to get acquainted with the latest startups:
“Particularly noteworthy is the format of the Summit, which brings together projects from various fields. It is especially pleasant to see solutions in the financial sector based on artificial intelligence and modern technological trends,” Sergey Arakelyan emphasized: