Երևանի սրտում՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահի տանիքում, IDBank-ի աջակցությամբ բացվեց Khachaturian Rooftop-ը՝ մայրաքաղաքի ամենագեղեցիկ տանիքներից մեկը դարձնելով ամառային մշակութային երեկոների, համերգների և անմոռանալի հանդիպումների նոր հասցեն։
Այս համագործակցությամբ IDBank-ը մեկնարկեց իր հիմնադրման 35-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շարքը։
«35 տարվա կուտակած մեր մեծ փորձն ու գիտելիքը մենք շարունակելու ենք ծառայեցնել ոչ միայն մեր զարգացմանը, այլև մեր քաղաքի և երկրի առաջընթացին՝ մեր հաջողություններով կիսվելով մեր հասարակության հետ։ Մենք արդեն հայտարարել ենք, որ 35-ամյակի առթիվ նորոգելու և Երևանին ենք նվիրելու քաղաքի սրտում գտնվող Մոսկովյան պուրակը։ Բացի այդ, պատրաստվում ենք միանալ քաղաքի կարևոր մշակութային ժառանգություն հանդիսացող ևս մեկ նախագծի, որի մանրամասները դեռ չեմ բացահայտի», –նշեց IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
Մոտ 700 հանդիսատես վայելեց Khachaturian Rooftop-ի բացման համերգը։ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ մաեստրո Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, հայ սիրված կատարողների մասնակցությամբ ներկայացրեց «Երևան Գալա» համերգային ծրագիրը։
«Երևանի ամենագեղեցիկ տանիքում ենք։ Կարծում եմ՝ Ալեքսանդր Թամանյանը շենքը նախագծելիս մտածում էր, որ ժամանակի ընթացքում այս տարածքը լիարժեք կօգտագործվի» –ասաց Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանը։
Այսպիսով, Արամ Խաչատրյան համերգասրահի պատմության նոր էջն արդեն բացված է։ Այս տանիքում ամառը խոստանում է լինել զով ու բարձրաճաշակ երաժշտությամբ հարուստ։ Օգոստոսին նոր համերգներ ու մշակութային երեկոներ են սպասվում, որոնց իրականացման գլխավոր գործընկերը կրկին IDBank-ն է:

Открытие Khachaturian Rooftop при поддержке IDBank
В сердце Еревана, на крыше концертного зала имени Арама Хачатуряна, открывается Khachaturian Rooftop при поддержке IDBank, став одним из самых красивых мест для летних культурных вечеров, концертов и незабываемых встреч.
Это сотрудничество стало началом серии юбилейных мероприятий, посвященных 35-летию IDBank.
«Наш 35-летний опыт и знания мы продолжим использовать не только для нашего развития, но и для прогресса нашего города и страны, делясь нашими успехами с обществом. Мы уже объявили, что в честь 35-летия мы отремонтируем и подарим городу Московский парк в центре Еревана. Кроме того, мы планируем присоединиться к еще одному важному культурному проекту, детали которого пока не раскрываю», – отметил председатель правления IDBank Мгер Абрамян.
Около 700 зрителей наслаждались концертом на открытии Khachaturian Rooftop. Национальный филармонический оркестр Армении под управлением маэстро Эдварда Топчяна представил концертную программу «Ереван Гала» с участием популярных армянских исполнителей.
«Мы на самом красивом крыше Еревана. Думаю, что Александр Таманян, проектируя здание, думал, что со временем это пространство будет полностью использовано» – сказал директор Национального филармонического оркестра Армении и концертного зала имени Арама Хачатуряна Норайр Назарян.
Таким образом, новая страница в истории концертного зала имени Арама Хачатуряна уже открыта. Лето на этой крыше обещает быть прохладным и насыщенным высококлассной музыкой. В августе ожидаются новые концерты и культурные вечера, главными партнерами которых снова станет IDBank.