«ՀՀ-ում ԵՄ անդամագրման օրենք նախաձեռնելը բացարձակ անիմաստ գործողություն էր»․ Ստեփան Դանիելյան
«ՀՀ-ում ԵՄ անդամագրման օրենքInitiating the Law on EU Membership in Armenia Was an Absolutely Meaningless Action»․ Ստեփան Դանիելյան նշել է, որ այս նախաձեռնությունը բացարձակ անիմաստ է և վտանգավոր է Հայաստանի տնտեսության համար։ Նա ընդգծել է, որ քաղաքական ուժերը պետք է կապվեն հանրության հետ, այլ ոչ թե ծառայեն տարբեր աշխարհաքաղաքական կենտրոններին։
«Եթե այսօր ասենք ԵՄ-ին՝ մենք գործընթաց ենք սկսում և ուզում ենք գործընթացի մեջ մտնել, որ դառնանք ԵՄ անդամ, իրենք կասեն՝ դուք մեզնից ինչ եք ուզում, ձեր ՀԿ-ներն են օրենքը նախաձեռնել»,- ասել է նա։
Ստեփան Դանիելյանը նաև նշել է, որ Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության ձևավորումը տեղի է ունենում, ինչը կարևոր է ապագայի համար։

“Initiating the Law on EU Membership in Armenia Was an Absolutely Meaningless Action” — Stepan Danielyan stated that this initiative is completely meaningless and dangerous for Armenia's economy. He emphasized that political forces should connect with the public rather than serve various geopolitical centers.
“If today we tell the EU that we are starting a process and want to become a member, they will say: what do you want from us, your NGOs initiated this law,” he said.
Stepan Danielyan also noted that the formation of civil society is taking place in Armenia, which is important for the future.