Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առթիվ:
Ուղերձում ասվում է.
«Մեծարգո պարոն նախագահ,
Ջերմագին շնորհավորանքներս եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ բազմոլորտ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա։
Գնահատելի է այն կառուցողական դերը, որն այսօր ունի Եգիպտոսը Միջին Արևելքի և Աֆրիկայի տարածաշրջաններում տևական խաղաղության և կայունության հաստատման, ինչպես նաև հետագա բարգավաճման հնարավորությունների ստեղծման գործում։
Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին համատեղ աշխատանքի միջոցով մեզ կհաջողվի համապատասխանեցնել մեր պետությունների տնտեսական հարաբերություններն առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Arab Republic of Egypt, Abdel Fattah Al-Sisi, on the occasion of the national holiday — Revolution Day:
The message states:
“Dear Mr. President,
I warmly congratulate you and the friendly people of Egypt on the national holiday — Revolution Day.
Armenia greatly values the further expansion and development of multifaceted relations with Egypt, based on the centuries-old friendship and mutual respect of our peoples.
The constructive role that Egypt plays today in establishing lasting peace and stability in the Middle East and Africa, as well as in creating opportunities for further prosperity, is commendable.
I am hopeful that in the coming years we will succeed in aligning the economic relations of our states with the high level of existing political dialogue.
I wish you good health and new successes, and to the friendly people of Egypt — lasting peace and prosperity.”