Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առթիվ:
Ուղերձում ասվում է.
«Մեծարգո պարոն նախագահ,
Ջերմագին շնորհավորանքներս եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ բազմոլորտ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա։
Գնահատելի է այն կառուցողական դերը, որն այսօր ունի Եգիպտոսը Միջին Արևելքի և Աֆրիկայի տարածաշրջաններում տևական խաղաղության և կայունության հաստատման, ինչպես նաև հետագա բարգավաճման հնարավորությունների ստեղծման գործում։
Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին համատեղ աշխատանքի միջոցով մեզ կհաջողվի համապատասխանեցնել մեր պետությունների տնտեսական հարաբերություններն առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Армения высоко ценит развитие отношений с Египтом
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абдель Фаттаху Ас-Сиси по случаю национального праздника — Дня революции:
В послании говорится:
«Уважаемый господин президент,
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Египта с национальным праздником — Днем революции.
Армения высоко ценит дальнейшее расширение и развитие многосторонних отношений с Египтом, основанных на многовековой дружбе и взаимном уважении наших народов.
Ценен конструктивный вклад, который сегодня вносит Египет в установление устойчивого мира и стабильности в регионах Ближнего Востока и Африки, а также в создание возможностей для дальнейшего процветания.
Надеюсь, что в ближайшие годы нам удастся согласовать экономические отношения наших государств с высоким уровнем существующего политического диалога.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Египта — вечного мира и благополучия»: