ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին կից հասարակական խորհրդի նիստը
Հուլիսի 17-ին, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին կից հասարակական խորհրդի հերթական նիստը։ Նախարարը կարևորել է հասարակական կազմակերպությունների ներգրավվածությունը երկրի տնտեսության զարգացման գործում և նշել, որ համատեղ քննարկումների միջոցով հնարավոր է դառնում ձևավորել լուծումներ, որոնք նպաստում են իրականացվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը։
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են պետական աջակցության ծրագրերին, մասնավորապես արտահանմանն ուղղված ծրագրերի լավարկմանը, ՀՀ-ում մասնավոր անասնաբուժական ծառայությունների և անասնաբուժական դեղամիջոցների շրջանառության համակարգի զարգացմանը։ Նիստի ընթացքում նախարարը ներկայացրել է պետական աջակցության ծրագրերի լավարկման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները։ Հասարակական խորհրդի անդամները ևս ներկայացրել են առաջարկներ․ ծավալվել է ակտիվ երկխոսություն։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին կից հասարակական խորհրդի նախագահ Գևորգ Պապոյանը հավաստիացրել է, որ խորհրդի անդամների առաջարկները և դիտողությունները և փորձագիտական կարծիքները կդիտարկվեն որոշումներ կայացնելիս։

Очередное заседание Общественного совета при министре экономики РА
17 июля под председательством министра экономики РА Георгия Папояна прошло очередное заседание Общественного совета при министре экономики. Министр подчеркнул важность вовлечения общественных организаций в развитие экономики страны и отметил, что совместные обсуждения позволяют вырабатывать решения, способствующие повышению эффективности проводимых работ.
В повестке дня рассматривались вопросы, касающиеся государственных программ поддержки, в частности, реализации программ, направленных на экспорт, а также развития системы частных ветеринарных услуг и обращения ветеринарных препаратов в РА. В ходе заседания министр представил проделанную работу по реализации государственных программ поддержки. Члены Общественного совета также представили свои предложения, развернулась активная дискуссия.
В завершение встречи председатель Общественного совета при министре экономики Георгий Папоян заверил, что предложения и замечания членов совета, а также экспертные мнения будут учтены при принятии решений.