ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին կից հասարակական խորհրդի նիստը
Հուլիսի 17-ին, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին կից հասարակական խորհրդի հերթական նիստը։ Նախարարը կարևորել է հասարակական կազմակերպությունների ներգրավվածությունը երկրի տնտեսության զարգացման գործում և նշել, որ համատեղ քննարկումների միջոցով հնարավոր է դառնում ձևավորել լուծումներ, որոնք նպաստում են իրականացվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը։
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են պետական աջակցության ծրագրերին, մասնավորապես արտահանմանն ուղղված ծրագրերի լավարկմանը, ՀՀ-ում մասնավոր անասնաբուժական ծառայությունների և անասնաբուժական դեղամիջոցների շրջանառության համակարգի զարգացմանը։ Նիստի ընթացքում նախարարը ներկայացրել է պետական աջակցության ծրագրերի լավարկման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները։ Հասարակական խորհրդի անդամները ևս ներկայացրել են առաջարկներ․ ծավալվել է ակտիվ երկխոսություն։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին կից հասարակական խորհրդի նախագահ Գևորգ Պապոյանը հավաստիացրել է, որ խորհրդի անդամների առաջարկները և դիտողությունները և փորձագիտական կարծիքները կդիտարկվեն որոշումներ կայացնելիս։

Meeting of the Public Council under the Minister of Economy of Armenia
On July 17, a meeting of the Public Council under the Minister of Economy of Armenia was held, chaired by Minister Gevorg Papoyan. The Minister emphasized the importance of involving public organizations in the development of the country's economy and noted that joint discussions allow for the formation of solutions that contribute to increasing the efficiency of ongoing work.
The agenda included issues related to state support programs, particularly the implementation of export-oriented programs, and the development of the system for private veterinary services and the circulation of veterinary medicines in Armenia. During the meeting, the Minister presented the work done on the implementation of state support programs. Members of the Public Council also presented their proposals, leading to an active dialogue.
At the end of the meeting, Gevorg Papoyan, the chairman of the Public Council under the Minister of Economy, assured that the proposals and comments of the council members, as well as expert opinions, would be considered in decision-making.