Հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի արտահանումը Վրաստան շարունակվում է ընդլայնվել։ Ինչպես տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից, հուլիսի 27-ին, 29-ին և 30-ին վրացական շուկա են մուտք գործել հայկական գյուղմթերքով բեռնված առաջին խմբաքանակները։ Դեսպանությունից հայտնել են, որ նախատեսվում է առաջիկայում ավելացնել մատակարարումների ծավալները։
Հաջողությամբ ավարտվել են նաև հայկական ձկնարտադրանքը վրացական շուկայում իրացնելու շուրջ բանակցությունները։ Արդյունքում հայկական բարձրորակ ձկնարտադրանքը ևս հասանելի կլինի Վրաստանի սպառողներին։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակելու է աշխատանքները՝ ուղղված հայ-վրացական առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնմանը և հայաստանյան արտադրողների համար վրացական շուկայում նոր հնարավորությունների ստեղծմանը։

Export of Armenian agricultural products to Georgia continues to expand
The export of Armenian agricultural products to Georgia continues to expand. According to the Armenian Embassy in Georgia, the first batches of Armenian agricultural products entered the Georgian market on July 27, 29, and 30. The embassy noted that it plans to increase the volume of supplies in the near future.
Negotiations for the sale of Armenian fish products in the Georgian market have also been successfully completed. As a result, high-quality Armenian fish products will also be available to Georgian consumers.
The Armenian Embassy in Georgia will continue its efforts to expand Armenian-Georgian trade and economic cooperation and create new opportunities for Armenian producers in the Georgian market.