Հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի արտահանումը Վրաստան շարունակվում է ընդլայնվել։ Ինչպես տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից, հուլիսի 27-ին, 29-ին և 30-ին վրացական շուկա են մուտք գործել հայկական գյուղմթերքով բեռնված առաջին խմբաքանակները։ Դեսպանությունից հայտնել են, որ նախատեսվում է առաջիկայում ավելացնել մատակարարումների ծավալները։
Հաջողությամբ ավարտվել են նաև հայկական ձկնարտադրանքը վրացական շուկայում իրացնելու շուրջ բանակցությունները։ Արդյունքում հայկական բարձրորակ ձկնարտադրանքը ևս հասանելի կլինի Վրաստանի սպառողներին։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակելու է աշխատանքները՝ ուղղված հայ-վրացական առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնմանը և հայաստանյան արտադրողների համար վրացական շուկայում նոր հնարավորությունների ստեղծմանը։

Экспорт армянских сельскохозяйственных продуктов в Грузию продолжает расширяться. Как сообщили в посольстве Армении в Грузии, 27, 29 и 30 июля на грузинский рынок поступили первые партии армянских сельскохозяйственных продуктов. В посольстве отметили, что в ближайшее время планируется увеличить объемы поставок.
Также успешно завершены переговоры о реализации армянской рыбной продукции на грузинском рынке. В результате высококачественная армянская рыбная продукция также станет доступной для грузинских потребителей.
Посольство Армении в Грузии продолжит работу, направленную на расширение армяно-грузинского торгово-экономического сотрудничества и создание новых возможностей для армянских производителей на грузинском рынке.