Հայաստանի տնտեսության նախարարությունում տեղի ունեցավ հանդիպում, որտեղ քննարկվեցին էլեկտրոնային առևտրի զարգացման հնարավորությունները: Հանդիպմանը մասնակցեցին նախարարի տեղակալներ Նարեկ Օվակիմյանը և Լիլյա Սիրականյանը, ինչպես նաև Wildberries առևտրային հարթակի ներկայացուցիչները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին ձեռնարկատերերի աջակցման, գործընթացների պարզեցման և համագործակցության հետագա ուղղությունների հարցերը: Անդրադարձ եղավ նաև այն ձեռնարկատերերի խնդիրներին, որոնց ապրանքները տուժել են Wildberries-ի վերջին լոգիստիկ ենթակառուցվածքի հետ կապված իրադարձությունների արդյունքում:
Wildberries-ի ներկայացուցիչները տեղեկացրեցին, որ ընկերությունը արդեն սկսել է հաշվարկների իրականացումը, իսկ փոխհատուցման և աջակցության մեխանիզմներն ու մոտեցումները ավարտական փուլում են:

В Министерстве экономики Армении прошло заседание, на котором обсуждались возможности развития электронной торговли. В встрече приняли участие заместители министра экономики Нарек Овакимян и Лиля Сираканян, а также представители торговой платформы Wildberries.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы поддержки предпринимателей, упрощения процедур и дальнейших направлений сотрудничества. Также были затронуты проблемы предпринимателей, чьи товары пострадали в результате недавних событий, связанных с логистической инфраструктурой Wildberries.
Представители маркетплейса сообщили, что компания уже приступила к расчетам, а механизмы и подходы к компенсации и поддержке находятся на завершающей стадии.
Министерство экономики сообщило, что дополнительная информация по этому процессу будет предоставлена.