Green Rock և Hyatt Hotels Corporation ստորագրել են համաձայնագիր միջազգային բարձրակարգ հյուրանոցային բրենդ Hyatt Regency Dilijan-ի Հայաստանի շուկա մուտք գործելու համար: Սա Hyatt Regency բրենդի առաջին հյուրանոցն է Հայաստանում, որը կկառուցվի Դիլիջանում:
Հուլիսի 25-ին տեղի ունեցավ համաձայնագրի ստորագրումը և ապագա հյուրանոցի հիմնարկման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցեցին Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ տնտեսության փոխնախարար Անուշիկ Ավետյանը, զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը, Տավուշի մարզպետի տեղակալ Նարեկ Գուշչյանը, ինչպես նաև Green Rock-ի հիմնադիր Մարետա Գևորկյանը:
Hyatt Regency Dilijan-ը կլինի Green Rock-ի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի մաս և կդառնա տարածաշրջանի կարևոր բաղադրիչներից մեկը: Այս մեծածավալ նախագիծը նպատակ ունի զարգացնել Դիլիջանը որպես գրավիչ զբոսաշրջային, բիզնես և մշակութային ուղղություն:
Հյուրանոցը կունենա 205 համար և ժամանակակից կոնֆերանս կենտրոն, որը կարող է ընդունել ավելի քան 550 հյուր:
Green Rock Management Group-ի գլխավոր տնօրեն Կատարինա Դանեկին նշել է, որ Hyatt Hotels Corporation-ի հետ համաձայնագրի ստորագրումը կարևոր քայլ է Green Rock-ի և Դիլիջանի զարգացման համար:
Նախագծի տնտեսական ազդեցությունը
Hyatt Regency Dilijan հյուրանոցի բացումը կստեղծի 400-ից ավելի նոր աշխատատեղեր հյուրանոցային, ռեստորանային և այլ ծառայությունների ոլորտներում:

Green Rock and Hyatt Hotels Corporation have signed an agreement for the entry of the international high-class hotel brand Hyatt Regency Dilijan into the Armenian market — the first Hyatt Regency hotel in the country, which will be built in Dilijan.
On July 25, the agreement was signed, and a ceremonial foundation-laying event took place, attended by representatives of the Government of the Republic of Armenia, including Deputy Minister of Economy Anushik Avetyan, Chair of the Tourism Committee Lusine Gevorgyan, and Deputy Governor of Tavush Province Narek Gushchyan, as well as the founder of Green Rock, Mareta Gevorkyan.
Hyatt Regency Dilijan will be part of the multifunctional Green Rock complex and will become one of the key elements of the region. This large-scale project aims to develop Dilijan as an attractive tourist, business, and cultural destination.
Economic Impact of the Project
The launch of the Hyatt Regency Dilijan hotel will create over 400 new jobs in hospitality, restaurant services, and other sectors.