ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող ԻԻՀ ԱԳ նախարարի տնտեսական դիվանագիտության հարցերով տեղակալ Համիդ Ղանբարիին: Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Իրանի միջև ռազմավարական բնույթ կրող հարաբերություններում հատկապես ենթակառուցվածքային, այդ թվում՝ էներգետիկայի և տրանսպորտի ոլորտներում ծրագրերին:
Ընդգծվել է փոխկապակցվածության նոր նախագծերի իրականացմամբ ընձեռնվող հնարավորությունների կարևորությունը: Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային զարգացումներին: Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ Հայաստանն ուշադրությամբ հետևում է ստեղծված իրավիճակին՝ կարևորելով խաղաղության հաստատումն ու առկա խնդիրների կարգավորմանն ուղղված ջանքերը:
Նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի հետ քննարկմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Իրան օրակարգային հարցերի ու ընթացիկ աշխատանքներին:

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял заместителя министра иностранных дел Ирана по экономической дипломатии Хамида Ганбари, находящегося с рабочим визитом в Ереване. Стороны обсудили стратегические отношения между Арменией и Ираном, особенно в области инфраструктуры, включая энергетические и транспортные проекты.
Подчеркнута важность реализации новых проектов взаимосвязанности. Обсуждены региональные события. Мирзоян отметил, что Армения внимательно следит за сложившейся ситуацией, подчеркивая важность усилий по установлению мира и разрешению существующих проблем.
В обсуждении с заместителем министра Ваханом Костаняном затронуты актуальные вопросы повестки дня Армения-Иран и текущие работы.