ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող ԻԻՀ ԱԳ նախարարի տնտեսական դիվանագիտության հարցերով տեղակալ Համիդ Ղանբարիին: Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Իրանի միջև ռազմավարական բնույթ կրող հարաբերություններում հատկապես ենթակառուցվածքային, այդ թվում՝ էներգետիկայի և տրանսպորտի ոլորտներում ծրագրերին:
Ընդգծվել է փոխկապակցվածության նոր նախագծերի իրականացմամբ ընձեռնվող հնարավորությունների կարևորությունը: Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային զարգացումներին: Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ Հայաստանն ուշադրությամբ հետևում է ստեղծված իրավիճակին՝ կարևորելով խաղաղության հաստատումն ու առկա խնդիրների կարգավորմանն ուղղված ջանքերը:
Նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի հետ քննարկմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Իրան օրակարգային հարցերի ու ընթացիկ աշխատանքներին:

Armenia closely monitors the situation in Iran
The Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, received Hamid Ghanbari, the Deputy Minister of Foreign Affairs of Iran for Economic Diplomacy, who is on a working visit to Yerevan. The interlocutors discussed the strategic nature of relations between Armenia and Iran, particularly in the areas of infrastructure, including energy and transport projects.
The importance of implementing new connectivity projects was emphasized. Regional developments were also addressed. Minister Mirzoyan highlighted that Armenia is closely monitoring the situation, stressing the importance of efforts to establish peace and resolve existing issues.
In discussions with Deputy Minister Vahan Kostanyan, agenda items concerning Armenia-Iran relations and ongoing work were discussed.