Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար տիկին Ֆարզանե Սադեղի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ճանապարհաշինության, տրանսպորտի և ավիացիայի ոլորտներում համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև Արաքս գետի վրա երկրորդ կամրջի կառուցման նախաձեռնությունը:
Նախարար Խուդաթյանն նշել է, որ այդ նախագիծը կնպաստի երկու երկրների միջև բեռնափոխադրումների ծավալների ավելացմանը:

Министр территориального управления и инфраструктуры Армении Давид Худатян в рамках рабочей поездки в Исламскую Республику Иран встретился с министром дорог и городского строительства Ирана госпожой Фарзане Садех.
На встрече обсуждались вопросы сотрудничества в области дорожного строительства, транспорта и авиации, а также инициатива по строительству второго моста через реку Аракс.
Министр Худатян отметил, что этот проект будет способствовать увеличению объемов грузоперевозок между двумя странами.