Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար տիկին Ֆարզանե Սադեղի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ճանապարհաշինության, տրանսպորտի և ավիացիայի ոլորտներում համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև Արաքս գետի վրա երկրորդ կամրջի կառուցման նախաձեռնությունը:
Նախարար Խուդաթյանն նշել է, որ այդ նախագիծը կնպաստի երկու երկրների միջև բեռնափոխադրումների ծավալների ավելացմանը:

The Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia, Davit Khudatyan, met with the Minister of Roads and Urban Development of Iran, Ms. Farzaneh Sadeghi, during his working visit to the Islamic Republic of Iran.
During the meeting, issues of cooperation in road construction, transport, and aviation were discussed, as well as the initiative to construct a second bridge over the Araks River.
Minister Khudatyan noted that this project would enhance the volume of freight transportation between the two countries.