Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության դեսպան Բոլատ Իմանբաեւին՝ նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել Իմանբաեւին կատարած աշխատանքի համար, բարձր գնահատելով նրա ներդրումը հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման և երկկողմ համագործակցության ընդլայնման գործում:
Նա նշել է, որ վերջին տարիներին ակտիվորեն զարգանում է հայ-ղազախական քաղաքական երկխոսությունը, կարևորելով բարձր մակարդակի փոխայցերը, ինչպես նաև առևտրային-տնտեսական, տրանսպորտային, կրթական, մշակութային և բարձր տեխնոլոգիական ոլորտներում համագործակցության շարունակական խորացումը:
Խաչատուրյանը հաստատել է, որ Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատումը և տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացումը Հայաստանի առաջնահերթություններից են, ինչը նոր հնարավորություններ կստեղծի տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում՝ Ղազախստանի հետ տնտեսական և տրանսպորտային համագործակցության ընդլայնման համար:

Президент Армении попрощался с послом Казахстана
Президент Армении Ваагн Хачатурян принял посла Казахстана в Республике Болата Иманбаева по случаю завершения дипломатической миссии в стране:
Хачатурян поблагодарил Иманбаева за проделанную им работу, высоко оценив его вклад в развитие армяно-казахских отношений и расширение двустороннего сотрудничества:
Президент Республики с удовлетворением отметил активное развитие армяно-казахского политического диалога в последние годы, подчеркнув важность взаимных визитов на высоком уровне, а также непрерывное углубление сотрудничества в торгово-экономической, транспортной, образовательной, культурной и высокотехнологичной сферах:
Затронув региональные процессы, Хачатурян подтвердил, что установление устойчивого мира на Южном Кавказе и разблокирование региональных коммуникаций входят в число приоритетов Армении. Он подчеркнул, что это создаст новые возможности для расширения экономического и транспортного сотрудничества со странами региона, включая Казахстан:
В завершение встречи Хачатурян пожелал Иманбаеву успехов и всего наилучшего в его дальнейшей деятельности: