Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության դեսպան Բոլատ Իմանբաեւին՝ նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել Իմանբաեւին կատարած աշխատանքի համար, բարձր գնահատելով նրա ներդրումը հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման և երկկողմ համագործակցության ընդլայնման գործում:
Նա նշել է, որ վերջին տարիներին ակտիվորեն զարգանում է հայ-ղազախական քաղաքական երկխոսությունը, կարևորելով բարձր մակարդակի փոխայցերը, ինչպես նաև առևտրային-տնտեսական, տրանսպորտային, կրթական, մշակութային և բարձր տեխնոլոգիական ոլորտներում համագործակցության շարունակական խորացումը:
Խաչատուրյանը հաստատել է, որ Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատումը և տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացումը Հայաստանի առաջնահերթություններից են, ինչը նոր հնարավորություններ կստեղծի տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում՝ Ղազախստանի հետ տնտեսական և տրանսպորտային համագործակցության ընդլայնման համար:

President of Armenia bids farewell to the Ambassador of Kazakhstan
The President of Armenia, Vahagn Khachatryan, received the Ambassador of Kazakhstan, Bolat Imanbaev, on the occasion of the completion of his diplomatic mission in the country:
Khachatryan thanked Imanbaev for his work, highly appreciating his contribution to the development of Armenian-Kazakh relations and the expansion of bilateral cooperation:
The President noted with satisfaction the active development of the Armenian-Kazakh political dialogue in recent years, emphasizing the importance of high-level mutual visits, as well as the continuous deepening of cooperation in trade, economic, transport, educational, cultural, and high-tech spheres:
Touching upon regional processes, Khachatryan confirmed that establishing sustainable peace in the South Caucasus and unblocking regional communications are among Armenia's priorities. He emphasized that this will create new opportunities for expanding economic and transport cooperation with countries in the region, including Kazakhstan:
At the end of the meeting, Khachatryan wished Imanbaev success and all the best in his future endeavors: