ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում։ Այցի շրջանակում նախարարն այսօր հանդիպել է ԻԻՀ փոխնախագահ, ՀՀ-ԻԻՀ միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիի հետ:
Նախարարը բարձր է գնահատել ԻԻՀ–ի հետ բազմաոլորտ համագործակցությունը: Խուդաթյանն ընդգծել է՝ Հայաստանի համար ռազմավարական կարևորություն ունի Իրանի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ենթակառուցվածքների ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման և փոխգործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր։ Նախարար Խուդաթյանը կարևորել է Քաջարան–Ագարակ ճանապարհահատվածի շինարարության ընթացքը, ինչպես նաև Քաջարանի թունելի շինարարության մեկնարկը, որը տրվել է ԻԻՀ փոխնախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիի՝ հունիսին Հայաստան կատարած այցի շրջանակում:
ԻԻՀ փոխնախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադին, իր հերթին, կարևորել է նաև ՀՀ–ԻԻՀ միջկառավարական հանձնաժողովի դերը երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման գործում:

Министр территориального управления и инфраструктуры Армении Давид Худатян находится с рабочим визитом в Исламской Республике Иран. В рамках визита министр сегодня встретился с вице-президентом Ирана, сопредседателем межправительственной комиссии Армении и Ирана Сейедом Хамидом Пурмохаммади.
Министр высоко оценил многостороннее сотрудничество с Ираном. Худатян подчеркнул, что для Армении стратегически важно продолжать развивать и расширять отношения с Ираном.
В ходе встречи обсуждались вопросы расширения сотрудничества и углубления взаимодействия в области инфраструктуры. Министр Худатян отметил важность хода строительства участка дороги Каджаран–Агаран, а также начало строительства тоннеля Каджаран, которое было инициировано в рамках визита в Иран в июне вице-президента Ирана Сейеда Хамида Пурмохаммади в Армению.
Вице-президент Ирана Сейед Хамид Пурмохаммади, в свою очередь, также подчеркнул важность роли межправительственной комиссии Армении и Ирана в дальнейшем развитии экономического сотрудничества между двумя странами.