Հայաստանի գյուղատնտեսական արտադրանքի մատակարարումները Վրաստանի շուկա շարունակվում են ընդլայնվել: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունից Վրաստանում: Նշվում է, որ հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի առաջին խմբաքանակները մատակարարվել են Վրաստանի շուկա հուլիսի 27, 29 և 30-ին, և նախատեսվում է մատակարարումների ծավալների հետագա ավելացում:
Բացի այդ, հաղորդվում է, որ հաջողությամբ ավարտվել են բանակցությունները հայկական ձկնային արտադրանքի Վրաստանի շուկայում իրացման վերաբերյալ: «Բարձրորակ հայկական ձկնային արտադրանքը նույնպես հասանելի կլինի Վրաստանի սպառողներին: Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը շարունակելու է հետևողական աշխատանքներ կատարել հայ-վրացական առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման և հայկական արտադրողների համար նոր հնարավորությունների ստեղծման ուղղությամբ», - եզրափակել են դիվանագետները:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 30-ից Ռուսաստանի գյուղատնտեսական վերահսկողական ծառայությունը ժամանակավոր սահմանափակումներ է մտցրել Հայաստանից թարմ լոլիկների, վարունգների, պղպեղների, կանաչ մշակաբույսերի և ելակի մատակարարումների վրա:

The export of Armenian agricultural products to Georgia continues to expand. This was reported by the press service of the Armenian Embassy in Georgia. It is noted that the first batches of Armenian agricultural products arrived on the Georgian market on July 27, 29, and 30, and further increases in supply volumes are planned.
Additionally, it is reported that negotiations regarding the implementation of Armenian fish products in the Georgian market have been successfully completed. "High-quality Armenian fish products will also be available to consumers in Georgia. The Embassy of the Republic of Armenia will continue its consistent work aimed at expanding Armenian-Georgian trade and economic cooperation and creating new opportunities for Armenian producers in the Georgian market," the diplomats concluded.
It is worth noting that on May 30, the Rosselkhoznadzor introduced temporary restrictions on the import of fresh tomatoes, cucumbers, peppers, greens, and strawberries originating from Armenia due to identified violations.