Հայաստանի և Կազախստանի միջև արդյունաբերական համագործակցության հնարավորությունները
Հայաստանի դեսպան Արմեն Գևոնդյանը և Կազախստանի արդյունաբերության և շինարարության նախարար Երսաին Նագասպաեւը քննարկել են արդյունաբերական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի դեսպանության մամուլի ծառայությունը, Նագասպաեւը հաստատել է, որ կազախ արտադրողները պատրաստ են ավելացնել Հայաստան մատակարարումները մեքենաշինության, մետալուրգիայի և թեթև արդյունաբերության ոլորտներում, այդ թվում՝ ուժային տրանսֆորմատորների, մարտկոցների և այլնի:
Քննարկվել են նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք նախագծերի իրականացման հեռանկարները:
Հանդիպման արդյունքներով հաստատվել է մերձավոր համագործակցության պատրաստակամությունը Հայաստանի և Կազախստանի միջև, համաձայն բարձր մակարդակի ձեռք բերված պայմանավորվածությունների:

Вопросы наращивания армяно-казахстанского межгосударственного взаимодействия в сфере промышленности обсудили на встрече посол Армении в Казахстане Армен Гевондян и министр промышленности и строительства Казахстана Ерсайын Нагаспаев.
Как сообщает пресс-служба посольства Армении в Казахстане, Нагаспаев подтвердил заинтересованность и готовность казахстанских производителей наращивать объёмы поставок в Армению продукции машиностроения, металлургии и лёгкой промышленности, в том числе силовых трансформаторов, аккумуляторов и др.
Также была обсуждена перспектива реализации ряда представляющих взаимный интерес проектов.
По итогам встречи обоюдно подтверждена готовность к тесному взаимодействию в интересах расширения сотрудничества Армении и Казахстана в соответствии с договорённостями, достигнутыми на высшем и высоком уровнях.