Հայաստանի դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան նշել է, որ Հայաստանը կարող է զբաղեցնել կարևոր տեղ աշխարհում տեխնոլոգիական քարտեզի վրա: Նա հանդիպել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Գևորգ Մանտաշյանի հետ, որտեղ քննարկվել են երկու երկրների մասնավոր հատվածների միջև համագործակցության ակտիվացումը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի հետ համագործակցության համար և նշել, որ իր համար մեծ պատիվ է եղել իրականացնել դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Գևորգ Մանտաշյանը բարձր է գնահատել դեսպանի ներդրումը հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման գործում, հատկապես բարձր տեխնոլոգիաների և պաշտպանության արդյունաբերության ոլորտներում:

The Indian Ambassador to Armenia, Nilakshi Saha Sinha, stated that Armenia can take an important place on the world technology map. She met with the Deputy Minister of High-Tech Industry of Armenia, Gevorg Mantashyan, where they discussed the activation of cooperation between the private sectors of the two countries:
The ambassador expressed gratitude for the collaboration with Armenia, noting that it was a great honor for her to carry out her diplomatic mission in the country:
Gevorg Mantashyan highly appreciated the ambassador's contribution to the development of Armenian-Indian relations, particularly in the fields of high technology and defense industry: