Հայաստանի դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան նշել է, որ Հայաստանը կարող է զբաղեցնել կարևոր տեղ աշխարհում տեխնոլոգիական քարտեզի վրա: Նա հանդիպել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Գևորգ Մանտաշյանի հետ, որտեղ քննարկվել են երկու երկրների մասնավոր հատվածների միջև համագործակցության ակտիվացումը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի հետ համագործակցության համար և նշել, որ իր համար մեծ պատիվ է եղել իրականացնել դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Գևորգ Մանտաշյանը բարձր է գնահատել դեսպանի ներդրումը հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման գործում, հատկապես բարձր տեխնոլոգիաների և պաշտպանության արդյունաբերության ոլորտներում:

Посол Индии в Армении Нилакши Саха Синха отметила, что Армения может занять важное место на мировой технологической карте. Она встретилась с заместителем министра высокотехнологичной промышленности Армении Геворгом Манташяном, где обсуждались вопросы активизации сотрудничества между частными секторами двух стран:
Посол поблагодарила за сотрудничество с Арменией и отметила, что для нее было большой честью выполнять дипломатическую миссию в стране:
Геворг Манташян высоко оценил вклад посла в развитие армяно-индийских отношений, особенно в сферах высоких технологий и оборонной промышленности: