Հայաստանը և ԱՄՆ-ն հաստատում են ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման համար համագործակցության շարունակման պատրաստակամությունը
Լուրեր | 2026/07/31 19:03
Հայաստանի և ԱՄՆ-ի ներկայացուցիչները քննարկել են ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի հարցերը
Հուլիսի 31-ին Հայաստանի արդարադատության նախարարի տեղակալ Գևորգ Կոչարյանը ընդունել է ԱՄՆ-ի Հայաստանում թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ գործունեության համագործակցության վարչության ղեկավար Զաքարի Բարտերին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի համագործակցությունը, անդրադարձել են Հայաստանի Հանրապետությունում ընթացող բարեփոխումներին, ինչպես նաև իրավական և ինստիտուցիոնալ ներուժի հետագա զարգացման հնարավորություններին:
Կողմերը հաստատել են ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման համար համագործակցության շարունակման պատրաստակամությունը:

Армения и США подтверждают готовность к продолжению совместной работы по повышению эффективности борьбы с финансовыми преступлениями
Новости | 2026/07/31 19:03
Представители Армении и США обсудили вопросы борьбы с финансовыми преступлениями
31 июля заместитель министра юстиции РА Геворг Кочарян принял делегацию во главе с руководителем управления по сотрудничеству в области борьбы с наркотиками и правоохранительной деятельности посольства США в Республике Армения Захари Бартером.
Как передает пресс-служба Минюста, в ходе встречи стороны обсудили сотрудничество в области борьбы с отмыванием денег и финансированием терроризма, затронули текущие реформы в Республике Армения в этом направлении, а также возможности дальнейшего развития правового и институционального потенциала.
Стороны подтвердили взаимную готовность к продолжению совместной работы по повышению эффективности борьбы с финансовыми преступлениями.