ԵՐԵՎԱՆ, 23 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Процесс получения Հայաստանի շուկայական տնտեսության կարգավիճակի քննարկվել է ՀՀ տնտեսական նախարար Գևորգ Պապոյանի և ԱՄՆ-ի ՀՀ ժամանակավոր հավատարմատար Դևիդ Ալլենի միջև:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ տնտեսական նախարարության մամուլի ծառայությունից, կողմերը հաստատել են, որ Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև տնտեսական համագործակցությունը դինամիկ զարգանում է և նշել են վերջերս ձեռք բերված դրական առաջընթացը:
Պապոյանը վստահություն է հայտնել, որ ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը կնպաստի այս գործընթացի շարունակական առաջընթացին և հայ-ամերիկյան տնտեսական օրակարգի հետագա զարգացմանը:

Армения обсуждает с США получение статуса страны с рыночной экономикой
ЕРЕВАН, 23 июля. /АРКА/. Процесс получения Арменией статуса страны с рыночной экономикой обсудили министр экономики РА Геворг Папоян и временный поверенный в делах США в РА Дэвид Аллен.
Как сообщает пресс-служба Министерства экономики РА, стороны подтвердили, что экономическое сотрудничество между Арменией и США динамично развивается и отметили позитивный прогресс, достигнутый в последнее время.
Папоян выразил уверенность, что сложившееся эффективное сотрудничество будет способствовать последовательному продвижению этого процесса и дальнейшему развитию армяно-американской экономической повестки.