Hatis Chalet-ը սկսել է իր գործունեությունը 2023 թվականին՝ մեկ փայտե էկոտնակով, որը նախատեսված էր բնության գրկում հանգիստը նախընտրողների համար:
Հյուրերի աճող հետաքրքրության շնորհիվ 2025 թվականին կառուցվել է երկրորդ էկոտնակը՝ ավելի ժամանակակից լուծումներով, ընդարձակ տարածքով և հանգստի համար առավել հարմարավետ պայմաններով: Առաջիկայում նախատեսվում է համալիրն ընդլայնել ևս մեկ նոր էկոտնակով:
Զարգացման ծրագրերի իրականացման ընթացքում Hatis Chalet-ը համագործակցել է Կոնվերս Բանկի հետ՝ օգտվելով Converse SME վարկատեսակից: Հանգստավայրի տնօրեն Գևորգ Աբգարյանի խոսքով, Բանկի հետ համագործակցությունը հաջողված է. գոհ են թե առաջարկվող պայմաններից, թե սպասարկման որակից:
Այսօր Hatis Chalet-ում շարունակում են մշակել զարգացման նոր ծրագրեր՝ նպատակ ունենալով ընդլայնել հանգստի հնարավորություններն ու հյուրերին առաջարկել ավելի հարմարավետ պայմաններ:
Այստեղ վստահ են, որ վստահելի ֆինանսական գործընկերոջ աջակցությամբ զարգացման ծրագրերն ավելի արագ են դառնում իրականություն:

Hatis Chalet начал свою деятельность в 2023 году с одного деревянного экотанка, предназначенного для любителей отдыха на природе.
Из-за растущего интереса со стороны гостей в 2025 году был построен второй экотанк с более современными решениями, просторным пространством и более комфортными условиями для отдыха. В ближайшее время планируется расширение комплекса еще одним новым экотанком.
В процессе реализации программ развития Hatis Chalet сотрудничал с Converse Bank, воспользовавшись кредитом Converse SME. По словам директора курорта Геворга Абгаряна, сотрудничество с банком было успешным: они довольны как предложенными условиями, так и качеством обслуживания.
Сегодня в Hatis Chalet продолжают разрабатывать новые программы развития с целью расширения возможностей отдыха и предложения более комфортных условий для гостей.
Здесь уверены, что с поддержкой надежного финансового партнера программы развития становятся реальностью быстрее.