Hatis Chalet. Ընտանեկան բիզնեսի կայացումն ու ընդլայնումը Կոնվերս Բանկի հետ
Hatis Chalet-ը գործունեությունը սկսել է 2023 թվականին՝ մեկ փայտե էկոտնակով, որը նախատեսված էր բնության գրկում հանգիստը նախընտրողների համար։
Հյուրերի աճող հետաքրքրության շնորհիվ 2025 թվականին կառուցվել է երկրորդ էկոտնակը՝ ավելի ժամանակակից լուծումներով, ընդարձակ տարածքով և հանգստի համար առավել հարմարավետ պայմաններով։ Առաջիկայում նախատեսվում է համալիրն ընդլայնել ևս մեկ նոր էկոտնակով։
Զարգացման ծրագրերի իրականացման ընթացքում Hatis Chalet-ը համագործակցել է Կոնվերս Բանկի հետ՝ օգտվելով Converse SME վարկատեսակից։ Հանգստավայրի տնօրեն Գևորգ Աբգարյանի խոսքով, Բանկի հետ համագործակցությունը հաջողված է. գոհ են թե առաջարկվող պայմաններից, թե սպասարկման որակից։
Այսօր Hatis Chalet-ում շարունակում են մշակել զարգացման նոր ծրագրեր՝ նպատակ ունենալով ընդլայնել հանգստի հնարավորություններն ու հյուրերին առաջարկել ավելի հարմարավետ պայմաններ։
Այստեղ վստահ են, որ վստահելի ֆինանսական գործընկերոջ աջակցությամբ զարգացման ծրագրերն ավելի արագ են դառնում իրականություն։

Hatis Chalet. Успех и расширение семейного бизнеса с Конверс Банк
Hatis Chalet начал свою деятельность в 2023 году с одного деревянного эко-дома, предназначенного для любителей отдыха на природе.
В связи с растущим интересом гостей во 2025 году был построен второй эко-дом с более современными решениями, просторным пространством и более комфортными условиями для отдыха. В ближайшее время планируется расширение комплекса еще одним новым эко-домом.
В процессе реализации программ развития Hatis Chalet сотрудничал с Конверс Банк, воспользовавшись кредитом Converse SME. По словам директора курорта Геворга Абгаряна, сотрудничество с банком оказалось успешным: они довольны как предложенными условиями, так и качеством обслуживания.
Сегодня в Hatis Chalet продолжают разрабатывать новые программы развития, с целью расширения возможностей отдыха и предложения более комфортных условий для гостей.
Здесь уверены, что с поддержкой надежного финансового партнера программы развития становятся реальностью быстрее.