Hatis Chalet. Ընտանեկան բիզնեսի կայացումն ու ընդլայնումը Կոնվերս Բանկի հետ
Hatis Chalet-ը գործունեությունը սկսել է 2023 թվականին՝ մեկ փայտե էկոտնակով, որը նախատեսված էր բնության գրկում հանգիստը նախընտրողների համար։
Հյուրերի աճող հետաքրքրության շնորհիվ 2025 թվականին կառուցվել է երկրորդ էկոտնակը՝ ավելի ժամանակակից լուծումներով, ընդարձակ տարածքով և հանգստի համար առավել հարմարավետ պայմաններով։ Առաջիկայում նախատեսվում է համալիրն ընդլայնել ևս մեկ նոր էկոտնակով։
Զարգացման ծրագրերի իրականացման ընթացքում Hatis Chalet-ը համագործակցել է Կոնվերս Բանկի հետ՝ օգտվելով Converse SME վարկատեսակից։ Հանգստավայրի տնօրեն Գևորգ Աբգարյանի խոսքով, Բանկի հետ համագործակցությունը հաջողված է. գոհ են թե առաջարկվող պայմաններից, թե սպասարկման որակից։
Այսօր Hatis Chalet-ում շարունակում են մշակել զարգացման նոր ծրագրեր՝ նպատակ ունենալով ընդլայնել հանգստի հնարավորություններն ու հյուրերին առաջարկել ավելի հարմարավետ պայմաններ։
Այստեղ վստահ են, որ վստահելի ֆինանսական գործընկերոջ աջակցությամբ զարգացման ծրագրերն ավելի արագ են դառնում իրականություն։

Hatis Chalet. Establishment and Expansion of Family Business with Converse Bank
Hatis Chalet started its operations in 2023 with a wooden eco-cabin designed for those who prefer to relax in nature.
Due to the growing interest from guests, a second eco-cabin was built in 2025, featuring more modern solutions, spacious areas, and more comfortable conditions for relaxation. There are plans to expand the complex with another new eco-cabin soon.
During the implementation of development programs, Hatis Chalet collaborated with Converse Bank, utilizing the Converse SME loan product. According to the resort's director, Gevorg Abgaryan, the cooperation with the bank has been successful; they are satisfied with both the offered terms and the quality of service.
Today, Hatis Chalet continues to develop new programs aimed at expanding recreational opportunities and offering guests more comfortable conditions.
They are confident that with the support of a reliable financial partner, development programs become reality faster.