Գրիգոր Կարսին. Ռուսաստանը պետք է հանգիստ վերաբերվի Փաշինյանի էմոցիոնալ հայտարարություններին
Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի միջազգային հարցերի կոմիտեի նախագահ Գրիգոր Կարսինը մեկնաբանել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները, նշելով, որ Ռուսաստանը պետք է հանգիստ վերաբերվի դրանց:
«Երբեմն, ցավոք, Փաշինյանը անում է չափազանց էմոցիոնալ, էներգիայով լի հայտարարություններ, որոնց համար, հավանաբար, հետո ինքն էլ է ափսոսում: Ամեն դեպքում, կյանքը միայն հայտարարություններից չի բաղկացած, ուստի մենք պետք է հանգիստ վերաբերվենք դրան», - ասել է Կարսինը:
Նա նաև նշել է, որ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե «եթե արագ չլուծվի հայկական արտադրանքի արտահանման սահմանափակումների խնդիրը Ռուսաստանում, դա կարող է դառնալ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) վերջը», չափազանց էմոցիոնալ է:

Григорий Карасин: России следует спокойно относиться к эмоциональным заявлениям Пашиняна
Председатель комитета Совета Федерации по международным делам Григорий Карасин прокомментировал заявления премьер-министра Армении Никол Пашиняна, отметив, что России следует спокойно относиться к ним:
«Иногда, к сожалению, Пашинян делает чрезмерно эмоциональные, энергичные заявления, о которых потом, наверное, ему приходится жалеть. В любом случае жизнь состоит не из одних заявлений, поэтому мы должны к этому относиться спокойно», - сказал Карасин:
Он также отметил, что заявление Пашиняна о том, что «если проблему с ограничениями на экспорт армянской продукции в Россию не удастся быстро решить, это может стать началом конца Евразийского экономического союза», является чрезмерно эмоциональным.