Գրիգոր Կարսին. Ռուսաստանը պետք է հանգիստ վերաբերվի Փաշինյանի էմոցիոնալ հայտարարություններին
Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի միջազգային հարցերի կոմիտեի նախագահ Գրիգոր Կարսինը մեկնաբանել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները, նշելով, որ Ռուսաստանը պետք է հանգիստ վերաբերվի դրանց:
«Երբեմն, ցավոք, Փաշինյանը անում է չափազանց էմոցիոնալ, էներգիայով լի հայտարարություններ, որոնց համար, հավանաբար, հետո ինքն էլ է ափսոսում: Ամեն դեպքում, կյանքը միայն հայտարարություններից չի բաղկացած, ուստի մենք պետք է հանգիստ վերաբերվենք դրան», - ասել է Կարսինը:
Նա նաև նշել է, որ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե «եթե արագ չլուծվի հայկական արտադրանքի արտահանման սահմանափակումների խնդիրը Ռուսաստանում, դա կարող է դառնալ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) վերջը», չափազանց էմոցիոնալ է:

News | 2026/08/01 20:03
Grigory Karasin, the chairman of the Federation Council's Committee on International Affairs, commented on the statements made by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, noting that Russia should respond to them calmly:
“Sometimes, unfortunately, Pashinyan makes excessively emotional, energetic statements that he probably regrets later. In any case, life consists of more than just statements, so we should respond to this calmly,” said Karasin.
He also pointed out that Pashinyan's statement that “if the issue of restrictions on the export of Armenian products to Russia is not resolved quickly, it could be the beginning of the end of the Eurasian Economic Union” is overly emotional.