Գլխավոր ԿՌՈՒ-ի նախագահը մասնակցել է Համաշխարհային տեղեկատվական անվտանգության ֆորումին
2026 թվականի Համաշխարհային տեղեկատվական անվտանգության ֆորումի շրջանակներում, որը տեղի ունեցավ Ժնևում, Մեսրոպ Մեսրոպյան, Հայաստանի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահը, մասնակցեց միջազգային կարգավորող մարմինների ղեկավարների քննարկմանը:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման ուղղություններին, թվային ենթակառուցվածքի ընդլայնման առաջնահերթություններին, ինչպես նաև նոր տեխնոլոգիաների ներդրման հնարավորություններին և մարտահրավերներին:
Մեսրոպյանը նաև ելույթ ունեցավ բարձր մակարդակի "Leaders TalkX" պանելում, ներկայացնելով Հայաստանի էլեկտրոնային հաղորդակցության ոլորտում իրականացված բարեփոխումները:
Ֆորումը, որը կազմակերպվել է Միջազգային էլեկտրոնային հաղորդակցության միության կողմից, միավորում է պետական մարմինների, միջազգային կազմակերպությունների, ակադեմիական շրջանակների և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներին:

В рамках Всемирного форума по информационной безопасности 2026 года, проходившего в Женеве, Месроп Месропян, председатель Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении, принял участие в круглом столе с руководителями регулирующих органов различных стран:
В ходе обсуждения рассматривались направления развития телекоммуникационного сектора, приоритеты расширения цифровой инфраструктуры, а также возможности и вызовы внедрения новых технологий:
Месропян также выступил на панельной дискуссии высокого уровня "Leaders TalkX", представив реформы, реализованные в секторе электронных коммуникаций Армении:
Форум является одним из крупнейших международных мероприятий в области информационных и коммуникационных технологий, проводимым Международным союзом электросвязи под эгидой ООН: