Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ կայացել է ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի հերթական նիստը
Հայաստանի Հանրապետության Էկոնոմիկայի նախարար, ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի նախագահ Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ հուլիսի 21-ին կայացել է ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի հերթական նիստը։ Նիստի օրակարգում ընդգրկված էր Հայաստանի ՓՄՁ մրցունակության 2026–2030 թվականների ռազմավարական ծրագրի նախագծի, դրա իրականացման գործողությունների ծրագրի և ռազմավարության իրականացման ինստիտուցիոնալ մոդելի քննարկումը։
Քննարկման ընթացքում ներկայացվել են ռազմավարական ծրագրի հիմնական նպատակներն ու առաջնահերթությունները, նախատեսվող միջոցառումները, ինչպես նաև ռազմավարության արդյունավետ իրականացմանն ուղղված ինստիտուցիոնալ լուծումները։ Ենթախորհրդի անդամները ներկայացրել են իրենց առաջարկություններն ու դիտարկումները, որոնք հաշվի կառնվեն ծրագրի հետագա լրամշակման ընթացքում։
Փոխվարչապետի գլխավորությամբ գործող ՓՄՁ զարգացման խորհրդի և ենթախորհրդի մասնագիտական աջակցությունն իրականացնում է ՎԶԵԲ-ի Հայաստանի ներդրումային խորհուրդը՝ Միացյալ Թագավորության կառավարության «Լավ կառավարման հիմնադրամի» աջակցությամբ։

Под председательством Геворга Папояна прошло очередное заседание подкомитета по развитию МСБ
Министр экономики Республики Армения, председатель подкомитета по развитию МСБ Геворг Папоян 21 июля провел очередное заседание подкомитета по развитию МСБ. В повестке дня заседания рассматривался проект стратегической программы конкурентоспособности МСБ Армении на 2026–2030 годы, план действий по ее реализации и институциональная модель реализации стратегии.
В ходе обсуждения были представлены основные цели и приоритеты стратегической программы, запланированные мероприятия, а также институциональные решения, направленные на эффективную реализацию стратегии. Члены подкомитета представили свои предложения и замечания, которые будут учтены в дальнейшем доработке программы.
Профессиональную поддержку Совета по развитию МСБ и подкомитета, действующего под председательством вице-премьера, осуществляет Инвестиционный совет АРМЕНИИ при поддержке Фонда хорошего управления правительства Великобритании.