ՀՀ գլխավոր դատախազությունից տեղեկացնում են, որ ՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից պահանջվում է բռնագանձել 17.7 մլրդ դրամ՝ 193 անշարժ գույքի դիմաց, որը ներառում է 46 բնակարան Կենտրոն վարչական շրջանում, 89 անշարժ գույք Կոտայքի մարզում:
Բացի այդ, նշվում է 29 իրավաբանական անձում մասնակցություն, որոնց թվում են «ՄԵԳԱՍՊՈՐՏ» ՍՊԸ-ն, «ՄԵԳԱ ՖՈՒԴ» ՍՊԸ-ն, 14 շարժական գույք, 1.451.074 ԱՄՆ դոլարի չափով պարտատոմսեր, 147.210 ԱՄՆ դոլար ավանդ, 23.081.354 ԱՄՆ դոլար, 409.806.800 ՀՀ դրամ և 9.750 եվրոյի չափով փոխառության պահանջի իրավունք:

17.7 billion drams to be seized from Gagik Khachatryan
The Prosecutor General's Office reports that it demands the seizure of 17.7 billion drams from Gagik Khachatryan, the former head of the State Revenue Committee, and related individuals for 193 properties, which include 46 apartments in the Central administrative district and 89 properties in the Kotayk region.
Additionally, it mentions participation in 29 legal entities, including the companies “MEGASPORT” and “MEGA FOOD,” 14 movable properties, bonds acquired for 1,451,074 USD, a deposit of 147,210 USD, and the right to claim 23,081,354 USD, 409,806,800 AMD, and 9,750 EUR.