ՀՀ գլխավոր դատախազությունից տեղեկացնում են, որ ՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից պահանջվում է բռնագանձել 17.7 մլրդ դրամ՝ 193 անշարժ գույքի դիմաց, որը ներառում է 46 բնակարան Կենտրոն վարչական շրջանում, 89 անշարժ գույք Կոտայքի մարզում:
Բացի այդ, նշվում է 29 իրավաբանական անձում մասնակցություն, որոնց թվում են «ՄԵԳԱՍՊՈՐՏ» ՍՊԸ-ն, «ՄԵԳԱ ՖՈՒԴ» ՍՊԸ-ն, 14 շարժական գույք, 1.451.074 ԱՄՆ դոլարի չափով պարտատոմսեր, 147.210 ԱՄՆ դոլար ավանդ, 23.081.354 ԱՄՆ դոլար, 409.806.800 ՀՀ դրամ և 9.750 եվրոյի չափով փոխառության պահանջի իրավունք:

С Гагика Хачатряна будет взыскано 17.7 млрд драм
Генеральная прокуратура сообщает, что с бывшего председателя ГКД Гагика Хачатряна и связанных с ним лиц требуется взыскать 17.7 млрд драм за 193 объекта недвижимости, включая 46 квартир в Центральном административном районе и 89 объектов недвижимости в Котайкской области.
Кроме того, упоминается участие в 29 юридических лицах, среди которых компании «МЕГАСПОРТ» и «МЕГА ФУД», 14 движимого имущества, облигации на сумму 1.451.074 долларов США, депозит на сумму 147.210 долларов США, а также право требования на сумму 23.081.354 долларов США, 409.806.800 драм и 9.750 евро.