Գագիկ Ծառուկյանի գործը վնասում է տնտեսությանը
Գագիկ Ծառուկյանը, ով այժմ գտնվում է կալանքի տակ, հայտարարել է, որ իր դեմ հարուցված քրեական գործը ոչ մի կապ չունի իր ձեռնարկությունների հետ: Նա նշել է, որ այս որոշումը, որը հանգեցրել է իր ընկերությունների փակմանը, վնասում է հազարավոր աշխատողների և նրանց ընտանիքների կյանքին:
Ծառուկյանը ընդգծել է, որ իր ձեռնարկությունները ստեղծում են նյութական արժեքներ և աշխատատեղեր, և որ այս իրավիճակը վնասում է ոչ միայն նրանց, այլև ամբողջ տնտեսությանը:
«Ես արդեն վաղուց չեմ մասնակցում դրանց կառավարմանը և չեմ միջամտում դրանց աշխատանքին», - ասել է նա:
Նա նաև խոսել է Հիսուսի արձանի կառուցման գործընթացի մասին, նշելով, որ այն պետք է դառնա նոր խորհրդանիշ Հայաստանի համար:

Гагик Царукян: Уголовное дело против меня вредит экономике
Гагик Царукян, который сейчас находится под арестом, заявил, что возбужденное против него уголовное дело не имеет никакого отношения к его предприятиям. Он отметил, что это решение, приведшее к закрытию его компаний, наносит ущерб тысячам работников и их семьям.
Царукян подчеркнул, что его предприятия создают материальные ценности и рабочие места, и что эта ситуация вредит не только им, но и всей экономике.
«Я уже давно не участвую в их управлении и не вмешиваюсь в их работу», - сказал он.
Он также затронул процесс установки статуи Христа, отметив, что она должна стать новым символом для Армении.